Jak zostać kierowcą Ubera/ Bolta/ FREE NOW?

Zawód kierowcy pracującego z użyciem aplikacji mobilnych jest z roku na rok coraz bardziej popularny. Decydują się na niego głównie osoby szukające wygodnej pracy w mieście, zapewniającej pełną swobodę i niezłe zarobki, którym tradycyjny model pracy z różnych względów nie odpowiada. To świetna alternatywa dla tych, którzy cenią niezależność i elastyczne warunki zatrudnienia. Jak zostać kierowcą Ubera, Bolta lub FREE NOW? Wystarczy zgłosić się do wybranej firmy i postępować zgodnie z jej instrukcjami. Jest też znacznie prostsza i wygodniejsza droga… Ale zacznijmy od początku.

Jak zostać kierowcą Ubera?

Aby zostać kierowcą Ubera, potrzebujesz tylko samochodu, prawa jazdy oraz dwóch zaświadczeń. Oznacza to, że proces zatrudnienia jest stosunkowo prosty i bezproblemowy. Koniecznie upewnij się, czy Twój samochód spełnia stawiane przez firmę wymagania. W przeciwnym razie wypożycz pojazd od Avalon Logistics Group. By dowiedzieć się więcej o aplikacji Uber, przeczytaj artykuł Co to jest Uber i jak działa?

Uber – wymagania

By zostać kierowcą Ubera, musisz mieć ukończone 20 lat i ważny dowód tożsamości, który to potwierdzi. Twoje prawo jazdy powinno być wydane co najmniej rok przed rozpoczęciem pracy. Musisz też dostarczyć zaświadczenie o niekaralności oraz potwierdzenie, że poddałeś się kontroli medycznej i psychologicznej. Konieczne będzie także dołączenie do dokumentacji zdjęcia profilowego o wymiarach 35 x 45 mm. Twój samochód (cztero- lub pięciodrzwiowy) powinien być wyprodukowany nie wcześniej niż w 2002 roku. Musi mieć ważne ubezpieczenie, dowód rejestracyjny ze stemplem TAXI oraz aktualny przegląd techniczny.

Jak zostać kierowcą Bolta?

Pierwszym krokiem do rozpoczęcia współpracy z Boltem jest zarejestrowanie się na jego stronie jako kierowca. Będziesz musiał dodać do swojego konta kilka niezbędnych dokumentów oraz wyraźne zdjęcie profilowe (na którym widoczna jest twarz wraz z ramionami). Twoje konto zostanie aktywowane w ciągu jednego lub dwóch dni roboczych.

Bolt – wymagania

By nawiązać współpracę z Bolt, musisz mieć ukończone 18 lat i co najmniej rok doświadczenia w prowadzeniu samochodu. Wśród wskazanej przez firmę dokumentacji znajdują się ważne prawo jazdy kat. B oraz badania lekarskie i psychotesty, które poświadczą, że możesz pracować jako kierowca. Potrzebne jest też zaświadczenie o niekaralności z Krajowego Rejestru Karnego (nie starsze niż miesiąc). Twój samochód musi być stosunkowo nowy (najstarszy dopuszczalny rok produkcji to 2004). Auto powinno mieć aktualne ubezpieczenie, a w dowodzie rejestracyjnym wybity stempel TAXI. 

Jak zostać kierowcą FREE NOW?

Kierowcy FREE NOW (wcześniej mytaxi) otrzymują zlecenia bezpośrednio od pasażerów – bez pośrednictwa centrali. Oznacza to większą liczbę zamówień i możliwość zdobycia stałych klientów. Między innymi dlatego aplikacja ta cieszy się stale rosnącą popularnością. By nawiązać współpracę z FREE NOW, wystarczy zarejestrować się w aplikacji i odbyć szkolenie stacjonarne w biurze firmy. Przeczytaj artykuł Jak założyć konto w aplikacji Free now i Bolt? Następnie będziesz musiał uzyskać licencję taksówkarską. Jest też prostszy sposób – zadzwoń lub napisz wiadomość do Avalon Logistics Group, a zajmiemy się wszystkimi formalnościami.

FREE NOW – wymagania

Wymagania, które stawia swoim kierowcom FREE NOW, nie różnią się zbytnio od wymagań większości firm przewozowych. Kluczowe są ukończenie 18. roku życia i ważne prawo jazdy. Jako kandydat na kierowcę będziesz musiał ponadto dostarczyć firmie swoje zdjęcie, skan dowodu rejestracyjnego, zaświadczenie o niekaralności oraz dokument potwierdzający odbycie badań lekarskich i psychotestów. Konieczne jest również dostosowanie samochodu do wymagań TAXI, tj. zakup taksometru i lampy taxi, wykonanie adekwatnego przeglądu w stacji diagnostycznej oraz dodanie adnotacji TAXI w dowodzie rejestracyjnym. (Przeczytaj artykuł Jak uzyskać licencję taxi dla swojego samochodu?). Najstarszy dopuszczalny rok produkcji samochodu to 2007. Aby możliwe było rozpoczęcie współpracy z FREE NOW, potrzebny Ci będzie smartfon z minimalną ilością wolnej pamięci w wysokości 300 MB.

Podpisz umowę z Avalon Logistics Group

Opisane wyżej procesy są dla Ciebie zbyt czasochłonne i skomplikowane? Jest prostszy sposób, by pracować z aplikacjami mobilnymi. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak jeździć legalnie Uberem, Boltem lub FREE NOW bez konieczności zakładania własnej firmy i bez zbędnych utrudnień, poznaj Avalon Logistics Group. To partner rozliczeniowy aplikacji służących do transportu samochodowego w dużych miastach. Dzięki współpracy z Avalon nie musisz martwić się dokumentacją, księgowością czy kontrolami ze strony Urzędu Skarbowego. To duże udogodnienie, które sprawia, że kierowcy bardzo chętnie podpisują z nami umowy. Skontaktuj się telefonicznie lub za pośrednictwem formularza, a wyślemy Ci umowę do podpisu elektronicznego i już za chwilę będziesz mógł zrealizować swój pierwszy kurs!

spodobał ci się ten wpis? udostępnij go ZNAJOMYM

Podobne wpisy

Jakie są wymagania by zostać kierowcą w FREENOW

Jakie są wymagania by zostać kierowcą w FREENOW

Jakie są wymagania by zostać kierowcą w FREENOW: Jedną z popularnych platform, która umożliwia zarobkowanie w zawodzie [...]
Dowiedz się więcej
Praca jako kurier – dlaczego warto

Praca jako kurier – dlaczego warto

Praca jako kurier - dlaczego warto. W dzisiejszych czasach praca jako kurier zyskuje na popularności. Nic w tym dziwnego, gdyż [...]
Dowiedz się więcej
Kiedy otrzymam przelew z aplikacji?

Kiedy otrzymam przelew z aplikacji?

Dowiedz się w jakie dni otrzymasz rozliczenie oraz przelew od nas.
Dowiedz się więcej
Rozliczenia, faktury i opłaty – jak to wygląda?

Rozliczenia, faktury i opłaty – jak to wygląda?

Jako Partner Rozliczeniowy pobieramy dla siebie tylko opłatę rozliczeniową, pozostałe potrącenia to koszty ZUS i Urzędu [...]
Dowiedz się więcej
Jak dorobić na studiach zostań – kurierem Glovo

Jak dorobić na studiach zostań – kurierem Glovo

Jak dorobić na studiach zostań – kurierem Glovo: Studia to czas intensywnego rozwoju intelektualnego i osobistego, ale [...]
Dowiedz się więcej
Jakie są wymagania by zostać kurierem w Jush

Jakie są wymagania by zostać kurierem w Jush

Jakie są wymagania by zostać kurierem w Jush: Jush to firma, która zatrudnia kurierów, aby dostarczać paczki i przesyłki [...]
Dowiedz się więcej

Masz pytania lub chciałbyś
porozmawiać o współpracy?

Zadzwoń
+48 514 833 888
Pobierz aplikację Spirit24