Jak zostać kierowcą Ubera/ Bolta/ FREE NOW?

Zawód kierowcy pracującego z użyciem aplikacji mobilnych jest z roku na rok coraz bardziej popularny. Decydują się na niego głównie osoby szukające wygodnej pracy w mieście, zapewniającej pełną swobodę i niezłe zarobki, którym tradycyjny model pracy z różnych względów nie odpowiada. To świetna alternatywa dla tych, którzy cenią niezależność i elastyczne warunki zatrudnienia. Jak zostać kierowcą Ubera, Bolta lub FREE NOW? Wystarczy zgłosić się do wybranej firmy i postępować zgodnie z jej instrukcjami. Jest też znacznie prostsza i wygodniejsza droga… Ale zacznijmy od początku.

Jak zostać kierowcą Ubera?

Aby zostać kierowcą Ubera, potrzebujesz tylko samochodu, prawa jazdy oraz dwóch zaświadczeń. Oznacza to, że proces zatrudnienia jest stosunkowo prosty i bezproblemowy. Koniecznie upewnij się, czy Twój samochód spełnia stawiane przez firmę wymagania. W przeciwnym razie wypożycz pojazd od Avalon Logistics Group. By dowiedzieć się więcej o aplikacji Uber, przeczytaj artykuł Co to jest Uber i jak działa?

Uber – wymagania

By zostać kierowcą Ubera, musisz mieć ukończone 20 lat i ważny dowód tożsamości, który to potwierdzi. Twoje prawo jazdy powinno być wydane co najmniej rok przed rozpoczęciem pracy. Musisz też dostarczyć zaświadczenie o niekaralności oraz potwierdzenie, że poddałeś się kontroli medycznej i psychologicznej. Konieczne będzie także dołączenie do dokumentacji zdjęcia profilowego o wymiarach 35 x 45 mm. Twój samochód (cztero- lub pięciodrzwiowy) powinien być wyprodukowany nie wcześniej niż w 2002 roku. Musi mieć ważne ubezpieczenie, dowód rejestracyjny ze stemplem TAXI oraz aktualny przegląd techniczny.

Jak zostać kierowcą Bolta?

Pierwszym krokiem do rozpoczęcia współpracy z Boltem jest zarejestrowanie się na jego stronie jako kierowca. Będziesz musiał dodać do swojego konta kilka niezbędnych dokumentów oraz wyraźne zdjęcie profilowe (na którym widoczna jest twarz wraz z ramionami). Twoje konto zostanie aktywowane w ciągu jednego lub dwóch dni roboczych.

Bolt – wymagania

By nawiązać współpracę z Bolt, musisz mieć ukończone 18 lat i co najmniej rok doświadczenia w prowadzeniu samochodu. Wśród wskazanej przez firmę dokumentacji znajdują się ważne prawo jazdy kat. B oraz badania lekarskie i psychotesty, które poświadczą, że możesz pracować jako kierowca. Potrzebne jest też zaświadczenie o niekaralności z Krajowego Rejestru Karnego (nie starsze niż miesiąc). Twój samochód musi być stosunkowo nowy (najstarszy dopuszczalny rok produkcji to 2004). Auto powinno mieć aktualne ubezpieczenie, a w dowodzie rejestracyjnym wybity stempel TAXI. 

Jak zostać kierowcą FREE NOW?

Kierowcy FREE NOW (wcześniej mytaxi) otrzymują zlecenia bezpośrednio od pasażerów – bez pośrednictwa centrali. Oznacza to większą liczbę zamówień i możliwość zdobycia stałych klientów. Między innymi dlatego aplikacja ta cieszy się stale rosnącą popularnością. By nawiązać współpracę z FREE NOW, wystarczy zarejestrować się w aplikacji i odbyć szkolenie stacjonarne w biurze firmy. Przeczytaj artykuł Jak założyć konto w aplikacji Free now i Bolt? Następnie będziesz musiał uzyskać licencję taksówkarską. Jest też prostszy sposób – zadzwoń lub napisz wiadomość do Avalon Logistics Group, a zajmiemy się wszystkimi formalnościami.

FREE NOW – wymagania

Wymagania, które stawia swoim kierowcom FREE NOW, nie różnią się zbytnio od wymagań większości firm przewozowych. Kluczowe są ukończenie 18. roku życia i ważne prawo jazdy. Jako kandydat na kierowcę będziesz musiał ponadto dostarczyć firmie swoje zdjęcie, skan dowodu rejestracyjnego, zaświadczenie o niekaralności oraz dokument potwierdzający odbycie badań lekarskich i psychotestów. Konieczne jest również dostosowanie samochodu do wymagań TAXI, tj. zakup taksometru i lampy taxi, wykonanie adekwatnego przeglądu w stacji diagnostycznej oraz dodanie adnotacji TAXI w dowodzie rejestracyjnym. (Przeczytaj artykuł Jak uzyskać licencję taxi dla swojego samochodu?). Najstarszy dopuszczalny rok produkcji samochodu to 2007. Aby możliwe było rozpoczęcie współpracy z FREE NOW, potrzebny Ci będzie smartfon z minimalną ilością wolnej pamięci w wysokości 300 MB.

Podpisz umowę z Avalon Logistics Group

Opisane wyżej procesy są dla Ciebie zbyt czasochłonne i skomplikowane? Jest prostszy sposób, by pracować z aplikacjami mobilnymi. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak jeździć legalnie Uberem, Boltem lub FREE NOW bez konieczności zakładania własnej firmy i bez zbędnych utrudnień, poznaj Avalon Logistics Group. To partner rozliczeniowy aplikacji służących do transportu samochodowego w dużych miastach. Dzięki współpracy z Avalon nie musisz martwić się dokumentacją, księgowością czy kontrolami ze strony Urzędu Skarbowego. To duże udogodnienie, które sprawia, że kierowcy bardzo chętnie podpisują z nami umowy. Skontaktuj się telefonicznie lub za pośrednictwem formularza, a wyślemy Ci umowę do podpisu elektronicznego i już za chwilę będziesz mógł zrealizować swój pierwszy kurs!

spodobał ci się ten wpis? udostępnij go ZNAJOMYM

Podobne wpisy

Praca kuriera w Glovo – dla kogo?

Praca kuriera w Glovo – dla kogo?

Praca kuriera w Glovo - dla kogo? Dla tych, którzy nie są jeszcze zaznajomieni z Glovo, to platforma, która umożliwia [...]
Dowiedz się więcej
Jaki środek transportu wybrać do pracy jako kurier

Jaki środek transportu wybrać do pracy jako kurier

Jaki środek transportu wybrać do pracy jako kurier: W dzisiejszym szybkim tempie życia coraz więcej osób korzysta z usług [...]
Dowiedz się więcej
Bolt – jedno z najlepszych rozwiązań transportowych

Bolt – jedno z najlepszych rozwiązań transportowych

Bolt - jedno z najlepszych rozwiązań transportowych: Bez względu na to, czy jesteśmy w podróży służbowej, czy po prostu [...]
Dowiedz się więcej
Czy dziecko w taksówce musi być w foteliku?

Czy dziecko w taksówce musi być w foteliku?

Każdy rodzic wie, jak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie dziecka podczas jazdy autem. Dopasowany fotelik samochodowy to [...]
Dowiedz się więcej
Jak uzyskać licencję taxi dla swojego samochodu?

Jak uzyskać licencję taxi dla swojego samochodu?

Planujesz rozpocząć pracę jako kierowca taxi na swoim samochodzie? Dowiedz się jak uzyskać licencję taxi.
Dowiedz się więcej
Jakie umiejętności są potrzebne do pracy kuriera?

Jakie umiejętności są potrzebne do pracy kuriera?

Jakie umiejętności są potrzebne do pracy kuriera? Rynek dostaw jest jednym z najszybciej rozwijających się sektorów.
Dowiedz się więcej

Masz pytania lub chciałbyś
porozmawiać o współpracy?

Zadzwoń
+48 514 833 888
Pobierz aplikację Spirit24