Jaka praca dla obcokrajowców?

Każdy obcokrajowiec może znaleźć pracę w Polsce. Jest zapotrzebowanie zarówno na szeregowych pracowników, jak i średnio oraz wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Część osób może rozpocząć pracę od razu, część musi uzyskać pozwolenie na pracę w Polsce. Każdego roku pozwolenie na pracę uzyskuje kilkaset tysięcy osób. Obcokrajowcy najczęściej podejmują pracę w sektorze przetwórczym, transportowym, magazynowym czy budowlanym.

Praca dla cudzoziemców w Polsce – kierowcy Ubera, FreeNow, Bolta

Ukraińcy stanowią najliczniejszą grupę pracujących w Polsce cudzoziemców. Zaraz za nimi plasują się Białorusini, Gruzini, Rosjanie czy Mołdawianie. Wśród zatrudnionych sporo jest też osób z Azji, np. z Uzbekistanu, Turcji, Indii, Filipin czy Nepalu. Wielu z nich chętnie podejmuje pracę w branży transportowej – często jako kierowca Ubera, FreeNow czy Bolta.

Szacuje się, że już co piąty kierowca w polskiej taksówce to Ukrainiec. Równie często można spotkać Białorusinów, Gruzinów czy Hindusów. Praca dla cudzoziemca w Polsce jako kierowca Ubera, FreeNow czy Bolta ma wiele zalet. Najmocniejsze strony tego typu zatrudnienia to niezależność i jasne warunki umowy. Kierowcy mają elastyczne godziny pracy i to od nich zależy ostateczna wysokość wynagrodzenia.

Praca jako kierowca Ubera, FreeNow, Bolta – warunki

Pensja uzależniona jest od liczby zrealizowanych kursów. Pracownicy mogą zarobić więcej, jeśli będą brali udział w tzw. questach. Partnerzy flotowi jak Avalon Logistics Group dają kierowcom pełną przestrzeń do pracy. Zajmują się sporządzeniem umów, opłaceniem składek czy zagwarantowaniem ubezpieczenia. Zapewniają terminowe tygodniowe rozliczenia dla kierowców Ubera, FreeNow czy Bolta. Wiele osób ceni taki system wypłaty pensji.

Umowę można podpisać już w jeden dzień, jeżeli posiada się licencję taksówkarską. Jeżeli nie, partnerzy logistyczni Ubera, FreeNow czy Bolta bardzo często oferują pomoc w uzyskaniu niezbędnych dokumentów. Na licencję zazwyczaj czeka się od kilku dni do miesiąca. Osoby z zagranicy mogą liczyć na wsparcie Avalon Logistics Group w dopełnieniu formalności związanych ze stosunkiem pracy.

Jeżeli obcokrajowiec chce pracować w Polsce jako kierowca, musi:

  • mieć ukończone 18 lat
  • posiadać prawo jazdy kat. B
  • przejść badania lekarskie i psychotesty pozwalające na rozpoczęcie pracy jako kierowca taksówki
  • uzyskać zaświadczenie o niekaralności z KRK (w niektórych przypadkach).

Praca dla cudzoziemców jako kierowców nie wymaga posiadania auta. Dobrą wiadomością dla potencjalnych kandydatów jest fakt, że Avalon Logistics Group oferuje wynajem samochodu na preferencyjnych warunkach. Z powodzeniem można też jeździć własnym autem, pod warunkiem że wyprodukowane zostało nie wcześniej niż w 2002 roku i spełnia określone przez pracodawcę standardy.

Praca dla obcokrajowców – kurierzy i dostawcy rowerowi

Pracę dla cudzoziemców w Polsce od zaraz można podjąć w Avalon Logistics Group, jako kurier rowerowy. Na tym stanowisku nie jest wymagana, jak w przypadku kierowców, licencja taksówkarska. Dzięki temu obcokrajowcy mogą otrzymać legalne i oparte na przejrzystych warunkach zatrudnienie już w 24 godziny – jeśli nie potrzebują pozwolenia na pracę lub już je posiadają. W przypadku braku dokumentu Avalon Logistics Group może wnioskować o zezwolenie na pracę dla cudzoziemców. Więcej na ten temat piszemy w artykule Jak zdobyć zezwolenie na pracę w Polsce?

Każdy kurier ma zapewnione ubezpieczenie, szkolenie i wyposażenie. Współpracując z Avalon Logistics Group, można być dostawcą rowerowym Glovo, Bolt Food, Wolt, Uber Eats, Stuart czy Jush. Dzięki kooperacji z tak dużymi markami pracownicy mają nieustanny dostęp do dużej liczby zleceń. Kurierzy sami decydują, ile pracują w ciągu dnia. Im więcej zamówień dostarczą, tym wyższa będzie ich wypłata. Jeszcze więcej zyskają dzięki bonusom i specjalnym dyspozycjom.

Jeśli nie ma się własnego środka transportu, w ramach współpracy można wynająć skuter. Dzięki temu pracownicy mogą dostarczać zamówienia szybciej, a jednocześnie realizować więcej zleceń dziennie. Niskie opłaty eksploatacyjne pojazdu umożliwiają zoptymalizowanie kosztów i zwiększenie miesięcznej pensji.

Zarobki obcokrajowców w Polsce

Z danych NBP wynika, że obcokrajowcy łącznie zarabiają w Polsce ponad 20 mld zł w ciągu roku. Praca dla cudzoziemców w Polsce, szczególnie dla sąsiadów zza naszej wschodniej granicy, jest zazwyczaj dwukrotnie lepiej opłacana. Z danych Gremi Personal wynika bowiem, że księgowa w Ukrainie mogła zarobić 1700 zł, a w Polsce uzyskuje średnio 3800 zł. Zarobki prawnika w Ukrainie to ok. 1800 zł, a w Polsce wynoszą one ok. 4400 zł. Ukraińskich pracowników zauważyć można też często w zakładach kosmetycznych czy fryzjerskich. W swoim kraju mogli zarobić ok. 2000 zł, a w Polsce mogą liczyć na pensję wyższą o co najmniej 1000 zł.

Praca dla obcokrajowców jako kierowca lub kurier czy dostawca rowerowy daje dobre perspektywy finansowe. Na pełnym etacie z bonusami można zarobić nawet 5000 zł. Stawki są jednak uzależnione od regionu, w którym podejmie się zatrudnianie, a także od liczby przepracowanych godzin. Więcej na ten temat można dowiedzieć się z artykułu Ile zarabia taksówkarz?

spodobał ci się ten wpis? udostępnij go ZNAJOMYM

Podobne wpisy

Jakie są wymagania aby zostać kierowcą Ubera?

Jakie są wymagania aby zostać kierowcą Ubera?

Jakie są wymagania aby zostać kierowcą Ubera? Branża transportowa jest jednym z sektorów, które doświadczyły znaczących [...]
Dowiedz się więcej
Dodatkowa praca jako kurier

Dodatkowa praca jako kurier

Dodatkowa praca jako kurier: Czy zastanawiałeś się kiedyś nad możliwością dodatkowej pracy?
Dowiedz się więcej
FREENOW skorzystaj z oferty pracy

FREENOW skorzystaj z oferty pracy

FREENOW skorzystaj z oferty pracy: Coraz więcej osób poszukuje nowych możliwości zatrudnienia, które zapewnią im stabilne [...]
Dowiedz się więcej
Zawód dla studenta – zostań kurierem

Zawód dla studenta – zostań kurierem

Zawód dla studenta – zostań kurierem: W dzisiejszych czasach studenci często szukają sposobów na zarobienie [...]
Dowiedz się więcej
Szama Express – zarabiaj więcej z aplikacją!

Szama Express – zarabiaj więcej z aplikacją!

Do naszych szeregów dołącza kolejna aplikacja! Tym razem przedstawiamy Wam SzamaExpress - polską aplikację, która pozwala [...]
Dowiedz się więcej
Jakie opłaty ponoszę współpracując z partnerem?

Jakie opłaty ponoszę współpracując z partnerem?

Partner Rozliczeniowy pobiera dla siebie opłatę rozliczeniową i tylko ta kwota jest dla partnera, pozostałe opłaty, które [...]
Dowiedz się więcej

Masz pytania lub chciałbyś
porozmawiać o współpracy?

Zadzwoń
+48 514 833 888
Pobierz aplikację Spirit24