wróć do listy

Jak uzyskać licencję taxi dla swojego samochodu?

Uzyskanie licencji taxi dla swojego samochodu nie jest trudne, trzeba wiedzieć jak to zrobić.

Od czego zacząć? Od podstaw! Sprawdź, czy masz w swoim samochodzie niezbędne wyposażenie, czyli:

  • apteczkę,
  • trójkąt ostrzegawczy,
  • gaśnicę,
  • koło zapasowe lub zestaw naprawczy,
  • kamizelkę odblaskową,
  • lampę TAXI na dachu.

Jeśli wszystko jest na miejscu, możesz udać się do Stacji Kontroli Pojazdów, gdzie należy wykonać przegląd taxi. Kosztuje to tylko 43 zł. Po uzyskaniu dokumentu potwierdzającego pozytywne jego przejście skieruj się do Wydziału Komunikacji w Twoim mieście. Nie zapomnij wziąć ze sobą dowodu rejestracyjnego swojego samochodu! W Wydziale Komunikacji bezpłatnie uzyskasz wpis, pozwalający na użytkowanie swojego samochodu jako taxówki.*

Następnym krokiem jest przygotowanie do procesu licencjonowania, na szczęście tym procesem zajmujemy się już my. Ty musisz tylko przesłać nam dokumenty samochodu. Wyrobienie wypisu z licencji trwa zwykle od 7 do 20 dni roboczych, wszystko zależy od konkretnego urzędu.

 O dniu odbioru wypisu z licencji poinformujemy Cię telefonicznie, wówczas musisz stawić się osobiście w urzędzie, w którym wyrabiany jest dokument razem z upoważnieniem do jego odbioru wydanym przez nas. Musisz wiedzieć, że podczas pracy jako kierowca TAXI, zawsze musisz mieć ze sobą wypis z licencji.

Licencja to nie wszystko, pozostaje jeszcze oklejenie auta według przepisów jakie są aktualnie wymagane w Twoim mieście. Numery boczne i cennik to absolutne minimum jakiego potrzebujesz. Nie przejmuj się jednak, nasz doradca pomoże Ci w uzyskaniu informacji gdzie wyrobić odpowiednie oznakowanie.**

  

*PAMIĘTAJ ! Aby uzyskać wpis do dowodu rejestracyjnego musisz w nim widnieć jako właściciel pojazdu lub mieć ze sobą umowę/zgodę właściciela pojazdu na wykorzystanie go do TAXI.

** Niektóre z miast wręczają potrzebne oznakowanie aut bezpłatnie – skontaktuj się z naszym doradcą przed oklejeniem auta.

 

oceń artykuł
100 % osób oceniło artykuł jako pomocny

Przeczytaj także