Glovo zarobki 2023 - Ile zarabia kurier Glovo?

Szukasz stałej pracy z jasnymi warunkami rozliczeń lub dorywczego zajęcia z elastycznym grafikiem? Dobrze trafiłeś, ponieważ z tego artykułu dowiesz się, na czym polega praca kuriera w Glovo i ile zarabia się w Glovo w 2023 roku. Ponadto wyjaśniamy w nim wszelkie kwestie związane z rozpoczęciem pracy, formalnościami, szkoleniami czy niezbędnym wyposażeniem.

Praca w Glovo – jak wygląda?

Na rynku pojawia się coraz więcej firm kurierskich „na żądanie”. Jest to odpowiedź na nowy i rozwijający się trend w społeczeństwach. Z roku na rok rośnie liczba zamówień z restauracji, supermarketów, sklepów, kwiaciarni czy aptek. Kurierzy Glovo dbają o to, by codziennie dostarczać klientom zamówienia z tych lokalizacji. Glovo to jeden z czołowych dostawców, działający w ponad 1500 miastach, w 25 krajach na całym świecie. W Polsce pracę jako kurier Glovo można znaleźć w blisko 100 miastach.

Będąc kurierem Glovo, można dostarczać zamówienia, poruszając się w mieście autem, skuterem lub rowerem. Wydaje się, że samochód umożliwiłby szybką obsługę dużej liczby zamówień, co przełożyłoby się na zarobki w Glovo. Jednak korki w godzinach szczytu mogą utrudnić pracę dostawcy. Dlatego na ulicach większych miast można zobaczyć tak wielu kurierów Glovo na skuterach lub rowerach.

Najważniejszym narzędziem pracy dostawcy jest telefon z aplikacją Glovo Couriers. Oprogramowanie umożliwia obsługę zamówień, planowanie godzin pracy oraz bieżące sprawdzanie salda konta. Dostawcy nie muszą mieć kasy czy terminalu płatniczego. Kurierzy Glovo dostarczają jedzenie z najpopularniejszych lokali gastronomicznych, ale także z mniej znanych restauracji. Poza tym dowożą klientom zakupy z różnych sieci sklepów spożywczych i supermarketów. Popularne jest też zamawianie leków, kosmetyków, alkoholu czy artykułów zoologicznych.

Glovo zarobki w 2023?

Kwestia tego, ile zarabia kurier w Glovo, zależy od firmy, z którą pracownik zawrze umowę, oraz od regionu dostaw. Poza atrakcyjną stawką bazową, kurierzy Glovo otrzymują dodatkowe wynagrodzenie za pokonane kilometry oraz czas oczekiwania w restauracji. Wysiłki gloverów są doceniane nawet w złą pogodę. Najwięcej zarabiają kurierzy w województwie kujawsko-pomorskim – nawet ponad 40 zł brutto na godzinę. Około 35 zł brutto na godzinę w Glovo zarabiają dostawcy z województw warmińsko-mazurskiego, lubelskiego oraz śląskiego. Z kolei w pozostałych częściach Polski zarabia się ok. 25 zł brutto na godzinę.

Ile zarabia kurier Glovo w 2023 roku?

Kurier Glovo na pełnym etacie może zarobić nawet 8000 zł. Studenci pracujący dorywczo w weekendy i w czasie wolnym zarabiają ok. 1000–2000 zł. Największy wpływ na wysokość wynagrodzenia ma liczba przejechanych kilometrów. Im więcej, tym lepiej. Pensja w Glovo zależy od różnych czynników, które wpływają na zwiększenie lub zmniejszenie mnożnika stawek podstawowych.

Na finansowe bonusy można liczyć w przypadku dostaw w deszczową pogodę czy w godzinach szczytu. Czas to pieniądz, dlatego dodatkowe wynagrodzenie dostawcy otrzymują, gdy:

  • muszą czekać na odbiór zamówienia w lokalu więcej niż 5 minut
  • zamawiający zmieni adres dostawy
  • podejmują tzw. wyzwania, które zwykle polegają na przyjęciu określonej liczby zamówień we wskazanych blokach czasowych
  • otrzymują napiwki od klientów za szybkie i bezproblemowe dostawy.

Niekwestionowaną zaletą pracy w Glovo jest możliwość wypłaty wynagrodzenia co 14 dni. Zarobki z aplikacji Glovo można wypłacać w czwartki/piątki co 2 tygodnie.

Jak rozpocząć pracę jako kurier w Glovo?

Dlaczego tak wiele osób chętnie rozpoczyna pracę jako kurier Glovo? Odpowiedź tkwi w trzech największych zaletach tego rodzaju zatrudnienia:

  • Po pierwsze – dobre zarobki dostawcy Glovo. Poza podstawową stawką istnieje wiele bonusów i, co więcej, pracownik sam ma wpływ na to, ile zarobi.
  • Po drugie – elastyczne godziny pracy. Kurierzy sami ustalają, ile i kiedy pracują.
  • Po trzecie – zatrudnienie jako kurier Glovo otrzymasz nawet w 24 godziny.

Pracę w Glovo można rozpocząć w ramach B2B, otwierając własną działalność gospodarczą. Na ten krok decyduje się jednak niewiele osób. Rozliczanie z fiskusem, opłacanie ZUS-u i prowadzenie księgowości generują wiele kosztów. Przez to ostateczne wynagrodzenie może okazać się mało atrakcyjne. Potencjalni pracownicy znacznie chętniej zatrudniają się u partnerów Glovo.

W Avalon Logistics Group pierwszym krokiem do rozpoczęcia pracy jest rejestracja na stronie. Dzięki niemu można zaliczyć niezbędne 20-minutowe szkolenie online. Po tym należy przejrzeć i wypełnić dostępną na stronie umowę i przekazać nam wszelkie niezbędne dokumenty. Ostatni etap to oczekiwanie na przesyłkę od Avalon Logistics Group. Nowy pracownik znajdzie w paczce torbę termoizolacyjną, powerbank i uchwyt na telefon.

Pracownicy zatrudnieni w ramach umowy zlecenie są rejestrowani w ZUS-ie i otrzymują podstawowe ubezpieczenie zdrowotne. Jako partner Glovo gwarantujemy w pełni legalną pracę. Zapewniamy przejrzyste warunki współpracy oraz terminowe wypłaty rozliczonych środków.

glovo zarobki 2024


Tagi : Glovo ile sie zarabia glovo praca zarobki glovo zarobki Glovo zarobki 2024 glovo zarobki samochodem ile mozna zarobic na Glovo ile zarabia dostawca Glovo ile zarabia dostawca Glovo miesięcznie ile zarabia kurier Glovo ile zarabia sie w Glovo kurier Glovo zarobki praca w Glovo zarobki zarobki glovo zarobki w Glovo

spodobał ci się ten wpis? udostępnij go ZNAJOMYM

Podobne wpisy

Jakie są dostępne kategorie produktów w Glovo?

Jakie są dostępne kategorie produktów w Glovo?

Jakie są dostępne kategorie produktów w Glovo? W dzisiejszych czasach, kiedy tempo życia staje się coraz bardziej intensywne
Dowiedz się więcej
Glovo zarobki 2023 – Ile zarabia kurier Glovo?

Glovo zarobki 2023 – Ile zarabia kurier Glovo?

Szukasz stałej pracy z jasnymi warunkami rozliczeń lub dorywczego zajęcia z elastycznym grafikiem? Dobrze trafiłeś, [...]
Dowiedz się więcej
Praca kuriera w Glovo – dla kogo?

Praca kuriera w Glovo – dla kogo?

Praca kuriera w Glovo - dla kogo? Dla tych, którzy nie są jeszcze zaznajomieni z Glovo, to platforma, która umożliwia [...]
Dowiedz się więcej
Program poleceń dla Kurierów Glovo

Program poleceń dla Kurierów Glovo

Uzyskaj Bonus nawet 400 zł za polecenie znajomego!
Dowiedz się więcej
W jaki sposób klient płaci za zamówienie w Glovo?

W jaki sposób klient płaci za zamówienie w Glovo?

W jaki sposób klient płaci za zamówienie w Glovo? Glovo to aplikacja mobilna, która działa na zasadzie pośrednika między [...]
Dowiedz się więcej
Jakie karty partnerskie mogę otrzymać?

Jakie karty partnerskie mogę otrzymać?

Każdy kierowca i kurier, który współpracuje z Avalon Logistics Group, może otrzymać karty partnerskie dające wiele [...]
Dowiedz się więcej

Masz pytania lub chciałbyś
porozmawiać o współpracy?

Zadzwoń
+48 514 833 888
Pobierz aplikację Spirit24