Glovo zarobki 2024 - Ile zarabia kurier Glovo?

Szukasz stałej pracy z jasnymi warunkami rozliczeń lub dorywczego zajęcia z elastycznym grafikiem? Dobrze trafiłeś, ponieważ z tego artykułu dowiesz się, na czym polega praca kuriera w Glovo i ile zarabia się w Glovo w 2024 roku. Ponadto wyjaśniamy w nim wszelkie kwestie związane z rozpoczęciem pracy, formalnościami, szkoleniami czy niezbędnym wyposażeniem.

Praca w Glovo – jak wygląda i ile się zarabia?

Na rynku pojawia się coraz więcej firm kurierskich „na żądanie”. Jest to odpowiedź na nowy i rozwijający się trend w społeczeństwach. Z roku na rok rośnie liczba zamówień z restauracji, supermarketów, sklepów, kwiaciarni czy aptek. Kurierzy Glovo dbają o to, by codziennie dostarczać klientom zamówienia z tych lokalizacji. Glovo to jeden z czołowych dostawców, działający w ponad 1500 miastach, w 25 krajach na całym świecie. W Polsce pracę jako kurier Glovo można znaleźć w blisko 100 miastach.

Będąc kurierem Glovo, można dostarczać zamówienia, poruszając się w mieście autem, skuterem lub rowerem. Wydaje się, że samochód umożliwiłby szybką obsługę dużej liczby zamówień, co przełożyłoby się na zarobki w Glovo. Jednak korki w godzinach szczytu mogą utrudnić pracę dostawcy. Dlatego na ulicach większych miast można zobaczyć tak wielu kurierów Glovo na skuterach lub rowerach.

Najważniejszym narzędziem pracy dostawcy jest telefon z aplikacją Glovo Couriers. Oprogramowanie umożliwia obsługę zamówień, planowanie godzin pracy oraz bieżące sprawdzanie salda konta. Dostawcy nie muszą mieć kasy czy terminalu płatniczego. Kurierzy Glovo dostarczają jedzenie z najpopularniejszych lokali gastronomicznych, ale także z mniej znanych restauracji. Poza tym dowożą klientom zakupy z różnych sieci sklepów spożywczych i supermarketów. Popularne jest też zamawianie leków, kosmetyków, alkoholu czy artykułów zoologicznych.

Glovo zarobki w 2024?

Kwestia tego, ile zarabia kurier w Glovo, zależy od firmy, z którą pracownik zawrze umowę, oraz od regionu dostaw. Poza atrakcyjną stawką bazową, kurierzy Glovo otrzymują dodatkowe wynagrodzenie za pokonane kilometry oraz czas oczekiwania w restauracji. Wysiłki gloverów są doceniane nawet w złą pogodę. Najwięcej zarabiają kurierzy w województwie kujawsko-pomorskim – nawet ponad 40 zł brutto na godzinę. Około 35 zł brutto na godzinę w Glovo zarabiają dostawcy z województw warmińsko-mazurskiego, lubelskiego oraz śląskiego. Z kolei w pozostałych częściach Polski zarabia się ok. 25 zł brutto na godzinę. Praca w Glovo na pewno się opłaca.

Ile zarabia kurier Glovo w 2024 roku?

Kurier Glovo na pełnym etacie może zarobić nawet 8000 zł. Studenci pracujący dorywczo w weekendy i w czasie wolnym zarabiają ok. 1000–2000 zł. Największy wpływ na wysokość wynagrodzenia ma liczba przejechanych kilometrów. Im więcej, tym lepiej. Pensja w Glovo zależy od różnych czynników, które wpływają na zwiększenie lub zmniejszenie mnożnika stawek podstawowych.

Na finansowe bonusy można liczyć w przypadku dostaw w deszczową pogodę czy w godzinach szczytu. Czas to pieniądz, dlatego dodatkowe wynagrodzenie dostawcy otrzymują, gdy:

  • muszą czekać na odbiór zamówienia w lokalu więcej niż 5 minut
  • zamawiający zmieni adres dostawy
  • podejmują tzw. wyzwania, które zwykle polegają na przyjęciu określonej liczby zamówień we wskazanych blokach czasowych
  • otrzymują napiwki od klientów za szybkie i bezproblemowe dostawy.

Niekwestionowaną zaletą pracy w Glovo jest możliwość wypłaty wynagrodzenia co 14 dni. Zarobki z aplikacji Glovo można wypłacać w czwartki/piątki co 2 tygodnie.

Jak rozpocząć pracę jako kurier w Glovo?

Dlaczego tak wiele osób chętnie rozpoczyna pracę jako kurier Glovo? Odpowiedź tkwi w trzech największych zaletach tego rodzaju zatrudnienia:

  • Po pierwsze – dobre zarobki dostawcy Glovo. Poza podstawową stawką istnieje wiele bonusów i, co więcej, pracownik sam ma wpływ na to, ile zarobi.
  • Po drugie – elastyczne godziny pracy. Kurierzy sami ustalają, ile i kiedy pracują.
  • Po trzecie – zatrudnienie jako kurier Glovo otrzymasz nawet w 24 godziny.

Pracę w Glovo można rozpocząć w ramach B2B, otwierając własną działalność gospodarczą. Na ten krok decyduje się jednak niewiele osób. Rozliczanie z fiskusem, opłacanie ZUS-u i prowadzenie księgowości generują wiele kosztów. Przez to ostateczne wynagrodzenie może okazać się mało atrakcyjne. Potencjalni pracownicy znacznie chętniej zatrudniają się u partnerów Glovo.

W Avalon Logistics Group pierwszym krokiem do rozpoczęcia pracy jest rejestracja na stronie. Dzięki niemu można zaliczyć niezbędne 20-minutowe szkolenie online. Po tym należy przejrzeć i wypełnić dostępną na stronie umowę i przekazać nam wszelkie niezbędne dokumenty. Ostatni etap to oczekiwanie na przesyłkę od Avalon Logistics Group. Nowy pracownik znajdzie w paczce torbę termoizolacyjną, powerbank i uchwyt na telefon.

Pracownicy zatrudnieni w ramach umowy zlecenie są rejestrowani w ZUS-ie i otrzymują podstawowe ubezpieczenie zdrowotne. Jako partner Glovo gwarantujemy w pełni legalną pracę. Zapewniamy przejrzyste warunki współpracy oraz terminowe wypłaty rozliczonych środków.

glovo zarobki 2024


spodobał ci się ten wpis? udostępnij go ZNAJOMYM

Podobne wpisy

Współpraca z Glovo – korzyści dla lokalnych przedsiębiorców

Współpraca z Glovo – korzyści dla lokalnych przedsiębiorców

Współpraca z Glovo - korzyści dla lokalnych przedsiębiorców: Jednym z głównych wyzwań, przed jakimi stają lokalni [...]
Dowiedz się więcej
Dlaczego warto zostać kurierem Glovo

Dlaczego warto zostać kurierem Glovo

Dlaczego warto zostać kurierem Glovo: Współczesny rynek pracy przechodzi dynamiczne przemiany, które wymuszają [...]
Dowiedz się więcej
Współpraca z Glovo: Kluczowe Aspekty Umowy z Partnerem

Współpraca z Glovo: Kluczowe Aspekty Umowy z Partnerem

Współpraca z Glovo: Kluczowe Aspekty Umowy z Partnerem
Dowiedz się więcej
Czego można nauczyć się pracując dla Glovo

Czego można nauczyć się pracując dla Glovo

Czego można nauczyć się pracując dla Glovo: Praca w firmach dostarczających jedzenie i inne produkty stała się popularnym [...]
Dowiedz się więcej
Jakie podjąć kroki do rozpoczęcia pracy z Glovo

Jakie podjąć kroki do rozpoczęcia pracy z Glovo

Jakie podjąć kroki do rozpoczęcia pracy z Glovo:Jeżeli zastanawiasz się, jak pracować z Glovo i rozpocząć swoją [...]
Dowiedz się więcej
Współpraca z Aplikacją Glovo – Najczęściej zadawane pytania

Współpraca z Aplikacją Glovo – Najczęściej zadawane pytania

FAQ Glovo - Współpraca z Aplikacją Glovo- Najczęściej zadawane pytania
Dowiedz się więcej

Masz pytania lub chciałbyś
porozmawiać o współpracy?

Zadzwoń
+48 514 833 888
Pobierz aplikację Spirit24