Praca jako dostawca jedzenia – zarobki, wymagania 2023

Praca jako dostawca jedzenia zyskuje coraz większe zainteresowanie. Może ją wykonywać niemal każdy – osoby na tym stanowisku najczęściej poruszają się na rowerach, skuterach albo hulajnogach elektrycznych. Na popularność tej pracy wpływ mają również dość wysokie zarobki oraz możliwość ułożenia własnego harmonogramu. Zastanawiasz się nad pracą w charakterze dostawcy jedzenia? Sprawdź, ile będziesz mógł zarobić i jakie wymagania musisz spełniać.

Ile zarabia dostawca jedzenia?

Zarobki dostawcy jedzenia zależą od wielu czynników. Największe znaczenie mają oczywiście tryb pracy i liczba przyjętych zamówień. Firmy takie jak Uber Eats czy Bolt Food mają gwarantowaną stawkę godzinową, a wynagrodzenie przekazują na konto dostawcy co tydzień. Dodatkowo ważną rolę odgrywają w tych przypadkach mnożniki, czyli pomnożony przychód. W zależności od miasta i firmy oscylują one w granicach 1,1–1,6. Jak to działa? Wartość dostarczanego zamówienia mnoży się przez aktualny mnożnik. Dzięki temu dostawca za zamówienie o wartości 10 zł dostaje np. 16 zł. Do zarobków dostawcy należy wliczyć również cykliczne questy (wykonanie odpowiedniej liczby przejazdów w określonym czasie) oraz napiwki od klientów. 

Praca jako dostawca jedzenia – zarobki maksymalne

Zasada jest prosta – im więcej godzin przepracujesz, tym wyższe będą Twoje przychody. Dostawca pracujący od 35 do 50 godzin tygodniowo jest w stanie zarobić nawet 5000 zł miesięcznie! Doświadczone osoby układają swój harmonogram tak, by jeździć w czasie największego zapotrzebowania. Istotny jest również wybrany środek transportu. Poruszając się samochodem, dostarczysz jedzenie szybciej, dzięki czemu będziesz mógł zrealizować więcej zleceń. Liczą się także miejsce i okres dostarczania zamówień. W większych miastach dochód jest zazwyczaj wyższy. Z kolei w okresach świątecznych dostawcy mogą liczyć na częstsze i większe napiwki.

Wymagania dla dostawców jedzenia

Wymagania dotyczące pracy w charakterze dostawcy jedzenia mogą różnić się w zależności od konkretnej firmy i wybranego pojazdu. Do pełnienia tej funkcji nie potrzeba wcześniejszego doświadczenia ani wyższego wykształcenia. Dostawcami często są studenci lub osoby potrzebujące dodatkowego źródła dochodu. Kierowcy korzystający z samochodu muszą posiadać prawo jazdy kategorii B oraz psychotesty potwierdzające zdolność do pracy. Decydując się na przejazdy własnym autem, musisz zadbać o to, by miało ono aktualne przeglądy. Trzeba też liczyć się z pokryciem kosztów eksploatacji samochodu. Dostawcy jeżdżący rowerem, oprócz umiejętności znakomitego panowania nad pojazdem, powinni mieć z kolei dość dobrą kondycję. W każdym przypadku przydadzą się również znajomość topografii miasta oraz umiejętność sprawnego korzystania z nawigacji.

Od dostawcy jedzenia wymagane są również wysoka kultura osobista i umiejętność nawiązywania kontaktu z klientem. Klient ma bowiem możliwość ocenienia usługi i zostawienia napiwku. Otwartość i pogodne usposobienie z pewnością przełożą się na większe zarobki. Nie można zapomnieć, że dostawca w godzinach pracy reprezentuje firmę. Jeśli klient nie będzie zadowolony z kontaktu, może zrezygnować z jej usług. Traci na tym nie tylko pracodawca, ale również sam dostawca. 

Jak zacząć pracę jako dostawca jedzenia?

Rozpoczęcie pracy w charakterze dostawcy jedzenia jest bardzo proste. Na rynku działa wiele firm oferujących tego typu usługi, np. Glovo. Na stronie pracodawcy możesz obejrzeć krótki film instruktażowy oraz zapoznać się z aktualnymi wymaganiami. Po przejściu rekrutacji będziesz mógł pobrać aplikację i utworzyć swoje konto. Stąd pozostanie Ci już tylko krok do odebrania pierwszego zlecenia!

Istnieje jednak jeszcze jeden, znacznie łatwiejszy sposób na rozpoczęcie przygody z najpopularniejszymi firmami. Podpisując umowę z Avalon Logistics Group, zyskasz przejrzyste warunki zatrudnienia i nie będziesz musiał martwić się o formalności. Jako partner rozliczeniowy zajmiemy się Twoją księgowością i regularnymi rozliczeniami, a jeśli nie masz własnego pojazdu, umożliwimy Ci jego wynajem.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat pracy za kierownicą? Przeczytaj nasz artykuł Jak zostać kierowcą Ubera bez działalności?

spodobał ci się ten wpis? udostępnij go ZNAJOMYM

Podobne wpisy

Prosty i intuicyjny proces współpracy z Boltem

Prosty i intuicyjny proces współpracy z Boltem

Prosty i intuicyjny proces współpracy z Boltem: Mobilność stała się kluczowym elementem naszego codziennego życia.
Dowiedz się więcej
Bolt lider rynku usług transportowych

Bolt lider rynku usług transportowych

Bolt lider rynku usług transportowych: W odpowiedzi na te potrzeby, na rynku pojawiło się wiele firm.
Dowiedz się więcej
Glovo dostawa pod drzwi domu

Glovo dostawa pod drzwi domu

Glovo dostawa pod drzwi domu: W dzisiejszym szybkim tempie życia, pełnym obowiązków i braku wolnego czasu
Dowiedz się więcej
Jak zdobyć zezwolenie na pracę w Polsce?

Jak zdobyć zezwolenie na pracę w Polsce?

Dzięki Unii Europejskiej podjęcie pracy za granicą nie jest już takie skomplikowane jak kiedyś. Państwa członkowskie [...]
Dowiedz się więcej
Jak uzyskać licencję taxi dla swojego samochodu?

Jak uzyskać licencję taxi dla swojego samochodu?

Planujesz rozpocząć pracę jako kierowca taxi na swoim samochodzie? Dowiedz się jak uzyskać licencję taxi.
Dowiedz się więcej
Jakie są sposoby na zwiększenie efektywności pracy kuriera

Jakie są sposoby na zwiększenie efektywności pracy kuriera

Jakie są sposoby na zwiększenie efektywności pracy kuriera: W dzisiejszym dynamicznym środowisku biznesowym, gdzie e-handel i [...]
Dowiedz się więcej

Masz pytania lub chciałbyś
porozmawiać o współpracy?

Zadzwoń
+48 514 833 888
Pobierz aplikację Spirit24