Praca jako dostawca jedzenia – zarobki, wymagania 2023

Praca jako dostawca jedzenia zyskuje coraz większe zainteresowanie. Może ją wykonywać niemal każdy – osoby na tym stanowisku najczęściej poruszają się na rowerach, skuterach albo hulajnogach elektrycznych. Na popularność tej pracy wpływ mają również dość wysokie zarobki oraz możliwość ułożenia własnego harmonogramu. Zastanawiasz się nad pracą w charakterze dostawcy jedzenia? Sprawdź, ile będziesz mógł zarobić i jakie wymagania musisz spełniać.

Ile zarabia dostawca jedzenia?

Zarobki dostawcy jedzenia zależą od wielu czynników. Największe znaczenie mają oczywiście tryb pracy i liczba przyjętych zamówień. Firmy takie jak Uber Eats czy Bolt Food mają gwarantowaną stawkę godzinową, a wynagrodzenie przekazują na konto dostawcy co tydzień. Dodatkowo ważną rolę odgrywają w tych przypadkach mnożniki, czyli pomnożony przychód. W zależności od miasta i firmy oscylują one w granicach 1,1–1,6. Jak to działa? Wartość dostarczanego zamówienia mnoży się przez aktualny mnożnik. Dzięki temu dostawca za zamówienie o wartości 10 zł dostaje np. 16 zł. Do zarobków dostawcy należy wliczyć również cykliczne questy (wykonanie odpowiedniej liczby przejazdów w określonym czasie) oraz napiwki od klientów. 

Praca jako dostawca jedzenia – zarobki maksymalne

Zasada jest prosta – im więcej godzin przepracujesz, tym wyższe będą Twoje przychody. Dostawca pracujący od 35 do 50 godzin tygodniowo jest w stanie zarobić nawet 5000 zł miesięcznie! Doświadczone osoby układają swój harmonogram tak, by jeździć w czasie największego zapotrzebowania. Istotny jest również wybrany środek transportu. Poruszając się samochodem, dostarczysz jedzenie szybciej, dzięki czemu będziesz mógł zrealizować więcej zleceń. Liczą się także miejsce i okres dostarczania zamówień. W większych miastach dochód jest zazwyczaj wyższy. Z kolei w okresach świątecznych dostawcy mogą liczyć na częstsze i większe napiwki.

Wymagania dla dostawców jedzenia

Wymagania dotyczące pracy w charakterze dostawcy jedzenia mogą różnić się w zależności od konkretnej firmy i wybranego pojazdu. Do pełnienia tej funkcji nie potrzeba wcześniejszego doświadczenia ani wyższego wykształcenia. Dostawcami często są studenci lub osoby potrzebujące dodatkowego źródła dochodu. Kierowcy korzystający z samochodu muszą posiadać prawo jazdy kategorii B oraz psychotesty potwierdzające zdolność do pracy. Decydując się na przejazdy własnym autem, musisz zadbać o to, by miało ono aktualne przeglądy. Trzeba też liczyć się z pokryciem kosztów eksploatacji samochodu. Dostawcy jeżdżący rowerem, oprócz umiejętności znakomitego panowania nad pojazdem, powinni mieć z kolei dość dobrą kondycję. W każdym przypadku przydadzą się również znajomość topografii miasta oraz umiejętność sprawnego korzystania z nawigacji.

Od dostawcy jedzenia wymagane są również wysoka kultura osobista i umiejętność nawiązywania kontaktu z klientem. Klient ma bowiem możliwość ocenienia usługi i zostawienia napiwku. Otwartość i pogodne usposobienie z pewnością przełożą się na większe zarobki. Nie można zapomnieć, że dostawca w godzinach pracy reprezentuje firmę. Jeśli klient nie będzie zadowolony z kontaktu, może zrezygnować z jej usług. Traci na tym nie tylko pracodawca, ale również sam dostawca. 

Jak zacząć pracę jako dostawca jedzenia?

Rozpoczęcie pracy w charakterze dostawcy jedzenia jest bardzo proste. Na rynku działa wiele firm oferujących tego typu usługi, np. Glovo. Na stronie pracodawcy możesz obejrzeć krótki film instruktażowy oraz zapoznać się z aktualnymi wymaganiami. Po przejściu rekrutacji będziesz mógł pobrać aplikację i utworzyć swoje konto. Stąd pozostanie Ci już tylko krok do odebrania pierwszego zlecenia!

Istnieje jednak jeszcze jeden, znacznie łatwiejszy sposób na rozpoczęcie przygody z najpopularniejszymi firmami. Podpisując umowę z Avalon Logistics Group, zyskasz przejrzyste warunki zatrudnienia i nie będziesz musiał martwić się o formalności. Jako partner rozliczeniowy zajmiemy się Twoją księgowością i regularnymi rozliczeniami, a jeśli nie masz własnego pojazdu, umożliwimy Ci jego wynajem.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat pracy za kierownicą? Przeczytaj nasz artykuł Jak zostać kierowcą Ubera bez działalności?

spodobał ci się ten wpis? udostępnij go ZNAJOMYM

Podobne wpisy

Bolt łatwe, szybkie i bezpieczne przemieszczanie się po mieście

Bolt łatwe, szybkie i bezpieczne przemieszczanie się po mieście

Bolt łatwe, szybkie i bezpieczne przemieszczanie się po mieście: Przemieszczanie się po zatłoczonych ulicach miasta
Dowiedz się więcej
Jak działa Glovo z punktu widzenia dostawcy

Jak działa Glovo z punktu widzenia dostawcy

Jak działa Glovo z punktu widzenia dostawcy: W dzisiejszych czasach wiele osób korzysta z usług dostaw, aby cieszyć się [...]
Dowiedz się więcej
Zalety współpracy z Glovo

Zalety współpracy z Glovo

Zalety współpracy z Glovo: Jedną z platform, które zrewolucjonizowały branżę dostaw, jest Glovo.
Dowiedz się więcej
Badania psychotechniczne – na czym polegają i jak wyglądają?

Badania psychotechniczne – na czym polegają i jak wyglądają?

Badania psychotechniczne, czyli tzw. psychotesty, oceniają sprawność psychiczną oraz zdolność do wykonywania pracy [...]
Dowiedz się więcej
Jak zostać kierowcą Ubera/ Bolta/ FREE NOW?

Jak zostać kierowcą Ubera/ Bolta/ FREE NOW?

Jak zostać kierowcą Ubera, Bolta lub FREE NOW? Wystarczy zgłosić się do wybranej firmy i postępować zgodnie z jej [...]
Dowiedz się więcej
Praca kuriera w Glovo – dla kogo?

Praca kuriera w Glovo – dla kogo?

Praca kuriera w Glovo - dla kogo? Dla tych, którzy nie są jeszcze zaznajomieni z Glovo, to platforma, która umożliwia [...]
Dowiedz się więcej

Masz pytania lub chciałbyś
porozmawiać o współpracy?

Zadzwoń
+48 514 833 888
Pobierz aplikację Spirit24