Co to jest Uber i jak działa?

Uber z roku na rok zjednuje sobie coraz więcej sympatyków. Polacy chętnie korzystają z aplikacji oraz chwalą szybkie i tanie przejazdy. Według raportu IPSOS, przeprowadzonego na zlecenie Ubera, ponad 60% mieszkańców miast, w których działa aplikacja, przynajmniej raz w życiu z niej korzystało, a aż 69% przyznaje, że planując przejazd, w pierwszej kolejności myśli o Uberze. To dowód na to, że firma mocno ugruntowała swoją pozycję na rynku i na dobre wpisała się w świadomość Polaków.

W ciągu ostatnich 5 lat z usług Ubera skorzystało prawie 4,5 miliona osób. Pasażerom podobają się wygodne i szybkie zamawianie przejazdów z poziomu aplikacji oraz znane z góry ceny. Ale wróćmy do początku. Czym jest Uber i na czym właściwie polega jego działanie?

Co to jest Uber?

Uber jest nowoczesną platformą, która zrewolucjonizowała rynek usług transportowych. Jego głównym założeniem jest łączenie kierowców i pasażerów za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Osoby, które potrzebują transportu, mogą zamówić kierowcę znajdującego się najbliżej ich miejsca pobytu i szybko dostać się do miejsca docelowego. W zdecydowanej większości przypadków (bo aż 80%) kierowca dociera do pasażera już po niespełna 5 minutach!

Uber przoduje wśród aplikacji do przewozu osób. Każdego dnia pomaga milionom pasażerów wygodnie i szybko przemieszczać się po dużych miastach. Dzięki temu ich mieszkańcy mogą być w pełni mobilni bez konieczności poruszania się własnym samochodem.

Jak działa Uber z punktu widzenia pasażera?

Korzystanie z Ubera jest proste i intuicyjne. Wszystko, czego potrzebujesz, to smartfon z dostępem do Internetu. W pierwszej kolejności musisz pobrać aplikację mobilną, a następnie utworzyć w niej swoje konto, używając adresu e-mail i numeru telefonu. Gdy będziesz potrzebować podwiezienia, wystarczy że zgłosisz chęć przejazdu w aplikacji w swoim smartfonie (lub za pośrednictwem przeglądarki). Jak to zrobić? W polu „Dokąd jedziemy” wpisz miejsce docelowe przejazdu, potwierdź miejsce odbioru i ponownie kliknij „Potwierdź”, aby znaleźć kierowcę.

Twoje zamówienie zostanie przekazane do współpracującego z Uberem kierowcy, który znajduje się najbliżej Twojego miejsca pobytu. Na mapie możesz śledzić jego położenie. Gdy przyjmie zgłoszenie, zostaniesz o tym poinformowany. Aplikacja dostarczy Ci przybliżony czas przyjazdu na umówione miejsce, a także zdjęcie kierowcy i szczegółowe informacje na temat samochodu (abyś bez problemu zidentyfikował pojazd).

Jak działa Uber z punku widzenia kierowcy?

Chcesz zostać kierowcą Ubera? Zacznij współpracę z Avalon Logistics Group i pracuj, kiedy chcesz i jak chcesz. Wystarczy, że wyślesz do nas formularz zgłoszeniowy i pobierzesz aplikację, a zamówienia będą dostarczane na Twój telefon. Wskazówki na temat zakładania konta w aplikacji znajdziesz w artykule Jak założyć konto w aplikacji Uber? 

Jak wygląda realizacja przejazdu z punku widzenia kierowcy? Przyjmujesz zlecenie w aplikacji mobilnej i jedziesz po klienta. Odbierasz go w umówionym miejscu i podwozisz do celu. Zadbaj o to, by samochód był czysty, a podróż przebiegała w miłej atmosferze. Kiedy dojedziesz na miejsce, przejazd uznaje się za zakończony. Opłata pobierana jest od pasażera automatycznie – można korzystać z karty kredytowej, konta Android Pay, PayPal lub gotówki (wszystko zależy od metody płatności, jaką wybrał pasażer). Na koniec zarówno kierowca, jak i zamawiający mogą wystawić sobie nawzajem ocenę – od 1 do 5 gwiazdek, w zależności od tego, jak ich zdaniem przebiegała podróż. Oceny są anonimowe.

Bezpieczeństwo to podstawa

Uber bardzo ceni bezpieczeństwo pasażerów, dlatego sprawdza swoich kierowców, zapewnia ubezpieczenie, a w aplikacji udostępnia funkcje, które pozwalają obserwować pojazd i pozostawać w kontakcie z użytkownikiem. Każdy, kto chce pracować jako kierowca Ubera, musi przedstawić ważne prawo jazdy, ubezpieczenie pojazdu oraz zaświadczenie o niekaralności. Od 2020 roku w Polsce konieczne jest również posiadanie licencji na taksówkę. Jak ją uzyskać, dowiesz się z artykułu Jak uzyskać licencję taxi dla swojego samochodu?

Co robić, jeśli potrzebujesz pomocy podczas przejazdu? Aby uzyskać wsparcie w sytuacji awaryjnej, użyj specjalnego przycisku lub udostępnij bliskiej osobie informacje dotyczące przejazdu. Bezpieczeństwo kierowców jest równie ważne jak bezpieczeństwo pasażerów. Jeśli potrzebujesz pomocy, możesz z poziomu aplikacji skontaktować się z przeszkolonym zespołem pracowników, dostępnym przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu. Zrób to natychmiast, jeśli masz jakiekolwiek obawy związane ze swoim bezpieczeństwem.

Uber to nie tylko przejazdy

Gdy zapytamy przypadkową osobę, czym jest Uber, usłyszymy z pewnością: „Aplikacją do zamawiania przejazdów”. Tymczasem Uber służy nie tylko do przewożenia osób z punktu A do punktu B. Firma oferuje również możliwość wygodnego i taniego zamawiania jedzenia, ułatwia dostęp do opieki zdrowotnej i tworzy nowe rozwiązania w kwestii rezerwacji transportu.

Pracując w Avalon Logistics Group, możesz zostać zarówno kierowcą, jak i dostawcą Ubera. Nie potrzebujesz działalności gospodarczej. Wystarczy, że wyślesz nam formularz zgłoszeniowy, a my odeślemy Ci umowę do podpisu elektronicznego. Zajmiemy się wszystkimi formalnościami, abyś jak najszybciej mógł wyruszyć po pierwszego pasażera!

spodobał ci się ten wpis? udostępnij go ZNAJOMYM

Podobne wpisy

Uber zarobki – ile zarabia kierowca Ubera?

Uber zarobki – ile zarabia kierowca Ubera?

Ile zarabia kierowca Ubera? Co wpływa na wysokość wynagrodzenia? Co zrobić, by zacząć? O tym wszystkim piszemy w naszym [...]
Dowiedz się więcej
Jak zostać kierowcą Ubera bez działalności?

Jak zostać kierowcą Ubera bez działalności?

Jak zostać kierowcą Ubera bez działalności gospodarczej? Czy to w ogóle możliwe? Do kogo się zgłosić, jeśli zależy nam [...]
Dowiedz się więcej
Uber, Bolt czy Free Now – który wybrać? A może wszystkie opcje?

Uber, Bolt czy Free Now – który wybrać? A może wszystkie opcje?

Wielu kierowców, rozważających pracę z aplikacjami do przewozu, zastanawia się: „Bolt czy Uber? A może FREE NOW?”. W [...]
Dowiedz się więcej
Jak zostać kierowcą Ubera/ Bolta/ FREE NOW?

Jak zostać kierowcą Ubera/ Bolta/ FREE NOW?

Jak zostać kierowcą Ubera, Bolta lub FREE NOW? Wystarczy zgłosić się do wybranej firmy i postępować zgodnie z jej [...]
Dowiedz się więcej
Co to jest Uber i jak działa?

Co to jest Uber i jak działa?

W ciągu ostatnich 5 lat z usług Ubera skorzystało prawie 4,5 miliona osób. Pasażerom podobają się wygodne i szybkie [...]
Dowiedz się więcej
Jak założyć konto w aplikacji Uber?

Jak założyć konto w aplikacji Uber?

Rozpoczęcie pracy jako kierowca taxi wymaga dopełnienia kilku formalności, ostatnim krokiem jest zainstalowanie i utworzenie [...]
Dowiedz się więcej

Masz pytania lub chciałbyś
porozmawiać o współpracy?

Zadzwoń
+48 514 833 888
Pobierz aplikację Spirit24