Co to jest Uber i jak działa?

Uber z roku na rok zjednuje sobie coraz więcej sympatyków. Polacy chętnie korzystają z aplikacji oraz chwalą szybkie i tanie przejazdy. Według raportu IPSOS, przeprowadzonego na zlecenie Ubera, ponad 60% mieszkańców miast, w których działa aplikacja, przynajmniej raz w życiu z niej korzystało, a aż 69% przyznaje, że planując przejazd, w pierwszej kolejności myśli o Uberze. To dowód na to, że firma mocno ugruntowała swoją pozycję na rynku i na dobre wpisała się w świadomość Polaków.

W ciągu ostatnich 5 lat z usług Ubera skorzystało prawie 4,5 miliona osób. Pasażerom podobają się wygodne i szybkie zamawianie przejazdów z poziomu aplikacji oraz znane z góry ceny. Ale wróćmy do początku. Czym jest Uber i na czym właściwie polega jego działanie?

Co to jest Uber?

Uber jest nowoczesną platformą, która zrewolucjonizowała rynek usług transportowych. Jego głównym założeniem jest łączenie kierowców i pasażerów za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Osoby, które potrzebują transportu, mogą zamówić kierowcę znajdującego się najbliżej ich miejsca pobytu i szybko dostać się do miejsca docelowego. W zdecydowanej większości przypadków (bo aż 80%) kierowca dociera do pasażera już po niespełna 5 minutach!

Uber przoduje wśród aplikacji do przewozu osób. Każdego dnia pomaga milionom pasażerów wygodnie i szybko przemieszczać się po dużych miastach. Dzięki temu ich mieszkańcy mogą być w pełni mobilni bez konieczności poruszania się własnym samochodem.

Jak działa Uber z punktu widzenia pasażera?

Korzystanie z Ubera jest proste i intuicyjne. Wszystko, czego potrzebujesz, to smartfon z dostępem do Internetu. W pierwszej kolejności musisz pobrać aplikację mobilną, a następnie utworzyć w niej swoje konto, używając adresu e-mail i numeru telefonu. Gdy będziesz potrzebować podwiezienia, wystarczy że zgłosisz chęć przejazdu w aplikacji w swoim smartfonie (lub za pośrednictwem przeglądarki). Jak to zrobić? W polu „Dokąd jedziemy” wpisz miejsce docelowe przejazdu, potwierdź miejsce odbioru i ponownie kliknij „Potwierdź”, aby znaleźć kierowcę.

Twoje zamówienie zostanie przekazane do współpracującego z Uberem kierowcy, który znajduje się najbliżej Twojego miejsca pobytu. Na mapie możesz śledzić jego położenie. Gdy przyjmie zgłoszenie, zostaniesz o tym poinformowany. Aplikacja dostarczy Ci przybliżony czas przyjazdu na umówione miejsce, a także zdjęcie kierowcy i szczegółowe informacje na temat samochodu (abyś bez problemu zidentyfikował pojazd).

Jak działa Uber z punku widzenia kierowcy?

Chcesz zostać kierowcą Ubera? Zacznij współpracę z Avalon Logistics Group i pracuj, kiedy chcesz i jak chcesz. Wystarczy, że wyślesz do nas formularz zgłoszeniowy i pobierzesz aplikację, a zamówienia będą dostarczane na Twój telefon. Wskazówki na temat zakładania konta w aplikacji znajdziesz w artykule Jak założyć konto w aplikacji Uber? 

Jak wygląda realizacja przejazdu z punku widzenia kierowcy? Przyjmujesz zlecenie w aplikacji mobilnej i jedziesz po klienta. Odbierasz go w umówionym miejscu i podwozisz do celu. Zadbaj o to, by samochód był czysty, a podróż przebiegała w miłej atmosferze. Kiedy dojedziesz na miejsce, przejazd uznaje się za zakończony. Opłata pobierana jest od pasażera automatycznie – można korzystać z karty kredytowej, konta Android Pay, PayPal lub gotówki (wszystko zależy od metody płatności, jaką wybrał pasażer). Na koniec zarówno kierowca, jak i zamawiający mogą wystawić sobie nawzajem ocenę – od 1 do 5 gwiazdek, w zależności od tego, jak ich zdaniem przebiegała podróż. Oceny są anonimowe.

Bezpieczeństwo to podstawa

Uber bardzo ceni bezpieczeństwo pasażerów, dlatego sprawdza swoich kierowców, zapewnia ubezpieczenie, a w aplikacji udostępnia funkcje, które pozwalają obserwować pojazd i pozostawać w kontakcie z użytkownikiem. Każdy, kto chce pracować jako kierowca Ubera, musi przedstawić ważne prawo jazdy, ubezpieczenie pojazdu oraz zaświadczenie o niekaralności. Od 2020 roku w Polsce konieczne jest również posiadanie licencji na taksówkę. Jak ją uzyskać, dowiesz się z artykułu Jak uzyskać licencję taxi dla swojego samochodu?

Co robić, jeśli potrzebujesz pomocy podczas przejazdu? Aby uzyskać wsparcie w sytuacji awaryjnej, użyj specjalnego przycisku lub udostępnij bliskiej osobie informacje dotyczące przejazdu. Bezpieczeństwo kierowców jest równie ważne jak bezpieczeństwo pasażerów. Jeśli potrzebujesz pomocy, możesz z poziomu aplikacji skontaktować się z przeszkolonym zespołem pracowników, dostępnym przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu. Zrób to natychmiast, jeśli masz jakiekolwiek obawy związane ze swoim bezpieczeństwem.

Uber to nie tylko przejazdy

Gdy zapytamy przypadkową osobę, czym jest Uber, usłyszymy z pewnością: „Aplikacją do zamawiania przejazdów”. Tymczasem Uber służy nie tylko do przewożenia osób z punktu A do punktu B. Firma oferuje również możliwość wygodnego i taniego zamawiania jedzenia, ułatwia dostęp do opieki zdrowotnej i tworzy nowe rozwiązania w kwestii rezerwacji transportu.

Pracując w Avalon Logistics Group, możesz zostać zarówno kierowcą, jak i dostawcą Ubera. Nie potrzebujesz działalności gospodarczej. Wystarczy, że wyślesz nam formularz zgłoszeniowy, a my odeślemy Ci umowę do podpisu elektronicznego. Zajmiemy się wszystkimi formalnościami, abyś jak najszybciej mógł wyruszyć po pierwszego pasażera!

spodobał ci się ten wpis? udostępnij go ZNAJOMYM

Podobne wpisy

Jak zostać kierowcą Ubera/ Bolta/ FREENOW?

Jak zostać kierowcą Ubera/ Bolta/ FREENOW?

Jak zostać kierowcą Ubera, Bolta lub FREE NOW? Wystarczy zgłosić się do wybranej firmy i postępować zgodnie z jej [...]
Dowiedz się więcej
Jakie są wymagania aby zostać kierowcą Ubera?

Jakie są wymagania aby zostać kierowcą Ubera?

Jakie są wymagania aby zostać kierowcą Ubera? Branża transportowa jest jednym z sektorów, które doświadczyły znaczących [...]
Dowiedz się więcej
Co to jest Uber i jak działa?

Co to jest Uber i jak działa?

W ciągu ostatnich 5 lat z usług Ubera skorzystało prawie 4,5 miliona osób. Pasażerom podobają się wygodne i szybkie [...]
Dowiedz się więcej
Konto w aplikacji Uber dla klienta i dla kierowcy

Konto w aplikacji Uber dla klienta i dla kierowcy

Konto w aplikacji Uber dla klienta i dla kierowcy: Wprowadzenie aplikacji Uber na rynek było prawdziwą rewolucją w dziedzinie [...]
Dowiedz się więcej
Jak założyć konto w aplikacji Uber?

Jak założyć konto w aplikacji Uber?

Rozpoczęcie pracy jako kierowca taxi wymaga dopełnienia kilku formalności, ostatnim krokiem jest zainstalowanie i utworzenie [...]
Dowiedz się więcej
Uber praca dla kierowcy

Uber praca dla kierowcy

Uber praca dla kierowcy: Uber, znany na całym świecie, nie tylko jako wygodna i innowacyjna usługa transportu
Dowiedz się więcej

Masz pytania lub chciałbyś
porozmawiać o współpracy?

Zadzwoń
+48 514 833 888
Pobierz aplikację Spirit24