Uber, Bolt czy Free Now - który wybrać? A może wszystkie opcje?

Aplikacje do przewozu osób w miastach cieszą się stale rosnącą popularnością – zarówno wśród klientów potrzebujących szybkiego transportu, jak i kierowców zachęconych wygodną i dobrze płatną pracą. Podobne profile działalności i słabo nakreślone różnice w przekazach firm z branży powodują jednak niepewność i zagubienie wśród potencjalnych pracowników. Wielu kierowców, rozważających pracę z aplikacjami do przewozu, zastanawia się: „Bolt czy Uber? A może FREE NOW?”. Poniżej przybliżamy specyfikę każdej z firm i podpowiadamy, z którą aplikacją warto pracować i dlaczego.

Bolt czy Uber – charakterystyka obu aplikacji

Wiele osób zadaje sobie pytanie: „Uber czy Bolt?”. Obie aplikacje służą do zamawiania szybkich i tanich przejazdów po mieście i obie cieszą się dużą popularnością – zarówno wśród klientów, jak i pracowników. By zamówić w nich przejazd, wystarczy podać w aplikacji miejsce docelowe, a znajdujący się w pobliżu kierowca zrealizuje kurs.

Uber to aplikacja do zamawiania transportu samochodowego, stworzona przez amerykańską firmę z siedzibą w San Francisco. Jej misją jest pomaganie ludziom w osiąganiu celów dzięki rozwiązaniom technologicznym. Do współpracy poszukuje odważnych ludzi, którzy z optymizmem podążają za nowoczesnymi trendami. Jeśli czujesz, że misja marki jest spójna z Twoją wizją pracy, zdecyduj się na pracę z Uberem.  

Bolt (znany kiedyś jako Taxify) to aplikacja, z którą możesz pracować bez grafiku, bez minimalnej liczby godzin i bez kontroli ze strony pracodawcy. W Bolcie sam jesteś swoim szefem, co oznacza, że pracujesz dokładnie tyle, ile chcesz. Misją marki jest nie tylko zapewnienie szybkiego i niedrogiego transportu milionom ludzi na całym świecie. Bolt stawia sobie za cel wsparcie kierowców, pozwalając im godnie zarabiać na utrzymanie swoich rodzin. Jeśli podoba Ci się taki profil działalności, zdecyduj się na pracę z aplikacją Bolt.

Bolt vs. Uber – najważniejsze różnice

Bolt i Uber to bardzo podobne rozwiązania. W obu przypadkach praca z aplikacją jest łatwa i wygodna. Firmy zapewniają swoim kierowcom pełną swobodę i pozwalają szybko zarobić atrakcyjne sumy. To zatrudnienie bez ryzyka i bez kontroli ze strony pracodawcy – możesz pracować, kiedy chcesz i jak długo chcesz. Co więcej, obie firmy mocno akcentują działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Bolt przekazuje część pieniędzy z każdego przejazdu na akcje wspierające planetę. Uber z kolei planuje do 2040 roku osiągnąć zerową emisję (dzięki wykorzystaniu pojazdów elektrycznych i bezemisyjnych, komunikacji publicznej i rozwiązań mikromobilnych). 

Czy pomiędzy aplikacjami występują jakieś różnice, które pozwoliłby przechylić szalę na korzyść jednej z nich? Takim aspektem może być popularność. Ta zdecydowanie jest po stronie Ubera. Usługi firmy są dziś dostępne w ponad 10 000 miast na całym świecie, podczas gdy Bolt działa w około 400 miastach. Uber mocno akcentuje wysokie standardy bezpieczeństwa, jakie wprowadził, by dbać o komfort klientów i pracowników (w tym m.in. możliwość skontaktowania się ze służbami bezpośrednio z poziomu aplikacji). Bolt z kolei podkreśla wsparcie swoich kierowców.

Uber czy Bolt – co wybrać i dlaczego?

By podjąć decyzję o tym, z jakimi aplikacjami chcesz współpracować, zapoznaj się z charakterem i specyfiką każdej z nich. By bliżej poznać Ubera, przeczytaj artykuł Co to jest Uber i jak działa? W kolejnym kroku zdecyduj, czy chcesz podjąć współpracę bezpośrednio z właścicielem aplikacji, czy skorzystać z usług partnera, który ułatwi i przyspieszy proces zatrudnienia.

Na podkreślenie zasługuje fakt, że do rozpoczęcia współpracy nie potrzebujesz własnej firmy. Wystarczy, że podpiszesz umowę z Avalon Logistics Group. Jako partner flotowy znanych aplikacji do przewozu osób zapewniamy sprawne i wygodne dopełnienie formalności, dzięki czemu szybko i bez problemów rozpoczniesz pracę jako kierowca. Zajmiemy się dokumentacją oraz księgowością, abyś nie podlegał kontroli ze strony Urzędu Skarbowego. Możesz liczyć na naszą pomoc na każdym etapie współpracy. Wszystko, co musisz zrobić, to skontaktować się z nami telefonicznie lub za pośrednictwem formularza kontaktowego.

A może… FREE NOW?

FREE NOW (dawniej mytaxi) to aplikacja służąca do zamawiania tanich przejazdów w około 100 europejskich miastach. W Polsce usługi firmy dostępne są w Aglomeracji Śląskiej, Białymstoku, Bydgoszczy, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Trójmieście, Warszawie, Wrocławiu i Rzeszowie. Jako kierowca FREE NOW dostajesz zlecenia bezpośrednio od pasażerów. Tickety nie przechodzą więc przez centralę. Większa liczba zamówień i kursy lotniskowe to gwarancja jeszcze wyższych zarobków, o czym przekonuje się na co dzień wielu pracowników. Społeczność profesjonalnych kierowców FREE NOW w całej Europie liczy aż 100 000 osób! Chcesz dowiedzieć się, jak założyć konto w aplikacji? Przeczytaj artykuł Jak założyć konto w aplikacji Free now i Bolt?

Mamy nadzieję, że zgromadzone przez nas informacje pomogły Ci uzyskać pełniejszy ogląd poszczególnych aplikacji. Na koniec mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – nie musisz wybierać jednej z nich. Podpisując umowę z Avalon Logistics Group, możesz pracować z różnymi aplikacjami jednocześnie, a dzięki temu zarabiać jeszcze więcej!

spodobał ci się ten wpis? udostępnij go ZNAJOMYM

Podobne wpisy

Jak wygląda praca w Glovo?

Jak wygląda praca w Glovo?

Jak wygląda praca w Glovo? Glovo to innowacyjna platforma dostaw, która umożliwia klientom zamawianie szerokiej gamy [...]
Dowiedz się więcej
Jakie są wymagania by zostać kurierem w Wolt

Jakie są wymagania by zostać kurierem w Wolt

Jakie są wymagania by zostać kurierem w Wolt: Jednym z popularnych wyborów jest praca jako kurier, a jedną z firm, która [...]
Dowiedz się więcej
Uber popularna aplikacja w wielu miastach

Uber popularna aplikacja w wielu miastach

Uber popularna aplikacja w wielu miastach: Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak wygodnie byłoby podróżować po mieście [...]
Dowiedz się więcej
Aplikacje flotowe – korzyści dla kierowców

Aplikacje flotowe – korzyści dla kierowców

Aplikacje flotowe - korzyści dla kierowców: w dzisiejszych czasach korzystanie z usług taksówkarskich stało się łatwiejsze [...]
Dowiedz się więcej
Praca dla studenta – jak zarabiać? Jakie zawody?

Praca dla studenta – jak zarabiać? Jakie zawody?

Wiele firm poszukuje obecnie pracowników ze statusem studenta lub ucznia. Jak wybrać najlepsze oferty? Jakie są zalety [...]
Dowiedz się więcej
Jaki rodzaj umowy podpisać? Ile zapłacę podatku?

Jaki rodzaj umowy podpisać? Ile zapłacę podatku?

Zależnie od tego w jakim jesteś wieku, czy masz status studenta/ucznia oraz czy posiadasz inne miejsce zatrudnienia, dobierzemy [...]
Dowiedz się więcej

Masz pytania lub chciałbyś
porozmawiać o współpracy?

Zadzwoń
+48 514 833 888
Pobierz aplikację Spirit24