Najpopularniejsze aplikacje taxi w Polsce

Aplikacje, poprzez które zamawiane są usługi taksówkarskie, pozwalają na szybkie i wygodne przejazdy w wielu miastach w Polsce. Ich niepodważalne zalety to niskie ceny i bezpośredni kontakt z kierowcą. Aplikacja jest udogodnieniem również dla pracownika – praca w charakterze kierowcy nigdy nie była tak opłacalna! Przeczytaj artykuł i poznaj najpopularniejsze aplikacje dla taksówkarzy w Polsce.

Najpopularniejsza aplikacja dla taksówkarzy – Uber

Liderem zestawienia jest Uber – pierwsza platforma umożliwiająca zamawianie kursów bez kontaktu telefonicznego. Amerykańska firma działa na rynku już od ponad 14 lat i to właśnie ona udowodniła, że zlecanie przejazdów przez aplikację w telefonie ma olbrzymi potencjał. Uber do dziś cieszy się niesłabnącą popularnością – usługi firmy są dostępne w ponad 10 000 miast na całym świecie.  

Kluczem do sukcesu firmy okazały się przyjazny użytkownikowi interfejs i jasne zasady działania. Wystarczy pobrać specjalną aplikację (lub zalogować się na stronie internetowej). W celu zamówienia kursu trzeba podać miejsce startowe i docelowe. W aplikacji wyświetlane są wówczas pojazdy, które znajdują się w okolicy i mogą zrealizować przejazd. Do popularności Ubera przyczynia się również szybki i nieskomplikowany proces rekrutacyjny. Dziś kierowcą taksówki może zostać niemal każdy! 

Alternatywna aplikacja – taksówki Bolt

Największą konkurencją dla Ubera jest Bolt, estońska firma działająca na zasadzie pośrednictwa między kierowcami a klientami. Użytkownicy Bolta również pobierają odpowiednią aplikację i rejestrują się w systemie, by zarezerwować przejazd na wybranej trasie. Zamówienie kursu przebiega na tej samej zasadzie co w Uberze. Po podaniu miejsca początkowego i docelowego w aplikacji wyświetlana jest lista dostępnych możliwości.

Użytkownicy Bolta chwalą firmę przede wszystkim za przejrzyste kalkulowanie kosztu przejazdu – cena jest znana jeszcze przed rozpoczęciem kursu. Aplikacja bierze pod uwagę długość najkrótszej trasy prowadzącej z miejsca odbioru pasażera do adresu docelowego, a wynik podawany jest na podstawie danych o natężeniu ruchu drogowego i zaplanowanej przez klienta liczby przystanków. Bolt działa w ok. 30 miastach w Polsce, co czyni go drugą najpopularniejszą aplikacją w kraju.  

Najpopularniejsze aplikacje taxi – Free Now

Free Now powstało nieco później niż Uber i Bolt. Na początku działalności firma próbowała wyróżnić się na tle konkurentów, proponując współpracę kierowcom posiadającym licencję taksówkarską. Dziś wszyscy kierowcy wożący pasażerów w Polsce muszą mieć takie uprawnienia, dlatego Free Now musiało znaleźć inny sposób na wzbudzenie zainteresowania klientów. Na korzyść tej firmy przemawia przede wszystkim wysoka jakość aut.

Do zamawiania przewozów z Free Now konieczne jest utworzenie konta na stronie lub w aplikacji. Rejestrację można przeprowadzić z wykorzystaniem maila, telefonu lub konta na Facebooku. W celu zamówienia przejazdu należy wpisać miejsce startu oraz miejsce docelowe. Aplikacja kalkuluje trasę oraz pokazuje dostępne pojazdy i przybliżoną cenę przejazdu. Za usługę można zapłacić podpiętą do rachunku kartą płatniczą, Portfelem Google lub poprzez Apple Pay.

Taxi aplikacje – korzyści dla kierowcy

Aplikacje dla taksówkarzy oferują korzyści nie tylko dla pasażerów, ale również dla kierowców. Największymi zaletami podjęcia współpracy z Uberem, Boltem czy Free Now są nienormowane godziny pracy i jasne zasady rozliczeń. Kierowca sam ustala grafik i pracuje tyle, ile chce. Wysokość wypłaty zależy od liczby przepracowanych godzin oraz aktualnych mnożników. Elastyczny grafik sprawia, że na współpracę z aplikacjami chętnie decydują się studenci i osoby potrzebujące dodatkowego zarobku. Taksówkarze mogą również liczyć na atrakcyjne premie i bonusy.

Jak zacząć pracować?

Do zalet pracy w charakterze taksówkarza popularnych aplikacji należy zaliczyć prosty i szybki proces rekrutacji. Na stronach internetowych Bolta czy Ubera dostępne są aktualne wymagania. W każdym przypadku należy mieć ukończone 18 lat i posiadać ważne prawo jazdy. Kandydat spełniający oczekiwania rejestruje się na stronie i wypełnia odpowiedni formularz. Firmy dają odpowiedź w ciągu 1–2 dni roboczych.

Podejmując się współpracy z Uberem, Boltem czy Free Now, można wybrać dwie formy zatrudnienia – świadczenie usług w ramach własnej działalności gospodarczej lub podpisanie umowy z zaufanym partnerem rozliczeniowym. Druga opcja jest zdecydowanie szybsza i bezpieczniejsza. Partner pomaga przejść przez proces rekrutacji i dba o kwestie związane z rozliczeniami. Jeśli kandydat nie posiada własnego auta, firma może udostępnić mu samochód. Co więcej, dzięki podpisaniu umowy z Avalon Logistics Group możesz współpracować z wieloma firmami jednocześnie!

Czujesz, że praca kierowcy taksówki jest dla Ciebie? Przeczytaj artykuł Rozpoczęcie współpracy jako kierowca Taxi i skontaktuj się z nami!

spodobał ci się ten wpis? udostępnij go ZNAJOMYM

Podobne wpisy

W jaki sposób klient płaci za zamówienie w Glovo?

W jaki sposób klient płaci za zamówienie w Glovo?

W jaki sposób klient płaci za zamówienie w Glovo? Glovo to aplikacja mobilna, która działa na zasadzie pośrednika między [...]
Dowiedz się więcej
Dlaczego warto pracować dla Glovo

Dlaczego warto pracować dla Glovo

Dlaczego warto pracować dla Glovo: Wiele osób poszukuje elastycznych i dochodowych możliwości zatrudnienia.
Dowiedz się więcej
Jakie są korzyści z pracy w FREENOW

Jakie są korzyści z pracy w FREENOW

Jakie są korzyści z pracy w FREENOW: Praca w branży transportowej z pewnością nie jest dla każdego.
Dowiedz się więcej
Jaka praca dla obcokrajowców?

Jaka praca dla obcokrajowców?

Każdy obcokrajowiec może znaleźć pracę w Polsce. Jest zapotrzebowanie zarówno na szeregowych pracowników, jak i średnio [...]
Dowiedz się więcej
Rozpoczęcie współpracy jako kierowca Taxi

Rozpoczęcie współpracy jako kierowca Taxi

Praca kierowcy Taxi to interesująca propozycja dla każdego, kto lubi spędzać czas za kółkiem. Pracując na aplikacji masz [...]
Dowiedz się więcej
FREENOW praca

FREENOW praca

FREENOW praca: Tradycyjne modele zatrudnienia często nie odpowiadają potrzebom współczesnego społeczeństwa, dlatego wielu [...]
Dowiedz się więcej

Masz pytania lub chciałbyś
porozmawiać o współpracy?

Zadzwoń
+48 514 833 888
Pobierz aplikację Spirit24