Najpopularniejsze aplikacje taxi w Polsce

Aplikacje, poprzez które zamawiane są usługi taksówkarskie, pozwalają na szybkie i wygodne przejazdy w wielu miastach w Polsce. Ich niepodważalne zalety to niskie ceny i bezpośredni kontakt z kierowcą. Aplikacja jest udogodnieniem również dla pracownika – praca w charakterze kierowcy nigdy nie była tak opłacalna! Przeczytaj artykuł i poznaj najpopularniejsze aplikacje dla taksówkarzy w Polsce.

Najpopularniejsza aplikacja dla taksówkarzy – Uber

Liderem zestawienia jest Uber – pierwsza platforma umożliwiająca zamawianie kursów bez kontaktu telefonicznego. Amerykańska firma działa na rynku już od ponad 14 lat i to właśnie ona udowodniła, że zlecanie przejazdów przez aplikację w telefonie ma olbrzymi potencjał. Uber do dziś cieszy się niesłabnącą popularnością – usługi firmy są dostępne w ponad 10 000 miast na całym świecie.  

Kluczem do sukcesu firmy okazały się przyjazny użytkownikowi interfejs i jasne zasady działania. Wystarczy pobrać specjalną aplikację (lub zalogować się na stronie internetowej). W celu zamówienia kursu trzeba podać miejsce startowe i docelowe. W aplikacji wyświetlane są wówczas pojazdy, które znajdują się w okolicy i mogą zrealizować przejazd. Do popularności Ubera przyczynia się również szybki i nieskomplikowany proces rekrutacyjny. Dziś kierowcą taksówki może zostać niemal każdy! 

Alternatywna aplikacja – taksówki Bolt

Największą konkurencją dla Ubera jest Bolt, estońska firma działająca na zasadzie pośrednictwa między kierowcami a klientami. Użytkownicy Bolta również pobierają odpowiednią aplikację i rejestrują się w systemie, by zarezerwować przejazd na wybranej trasie. Zamówienie kursu przebiega na tej samej zasadzie co w Uberze. Po podaniu miejsca początkowego i docelowego w aplikacji wyświetlana jest lista dostępnych możliwości.

Użytkownicy Bolta chwalą firmę przede wszystkim za przejrzyste kalkulowanie kosztu przejazdu – cena jest znana jeszcze przed rozpoczęciem kursu. Aplikacja bierze pod uwagę długość najkrótszej trasy prowadzącej z miejsca odbioru pasażera do adresu docelowego, a wynik podawany jest na podstawie danych o natężeniu ruchu drogowego i zaplanowanej przez klienta liczby przystanków. Bolt działa w ok. 30 miastach w Polsce, co czyni go drugą najpopularniejszą aplikacją w kraju.  

Najpopularniejsze aplikacje taxi – Free Now

Free Now powstało nieco później niż Uber i Bolt. Na początku działalności firma próbowała wyróżnić się na tle konkurentów, proponując współpracę kierowcom posiadającym licencję taksówkarską. Dziś wszyscy kierowcy wożący pasażerów w Polsce muszą mieć takie uprawnienia, dlatego Free Now musiało znaleźć inny sposób na wzbudzenie zainteresowania klientów. Na korzyść tej firmy przemawia przede wszystkim wysoka jakość aut.

Do zamawiania przewozów z Free Now konieczne jest utworzenie konta na stronie lub w aplikacji. Rejestrację można przeprowadzić z wykorzystaniem maila, telefonu lub konta na Facebooku. W celu zamówienia przejazdu należy wpisać miejsce startu oraz miejsce docelowe. Aplikacja kalkuluje trasę oraz pokazuje dostępne pojazdy i przybliżoną cenę przejazdu. Za usługę można zapłacić podpiętą do rachunku kartą płatniczą, Portfelem Google lub poprzez Apple Pay.

Taxi aplikacje – korzyści dla kierowcy

Aplikacje dla taksówkarzy oferują korzyści nie tylko dla pasażerów, ale również dla kierowców. Największymi zaletami podjęcia współpracy z Uberem, Boltem czy Free Now są nienormowane godziny pracy i jasne zasady rozliczeń. Kierowca sam ustala grafik i pracuje tyle, ile chce. Wysokość wypłaty zależy od liczby przepracowanych godzin oraz aktualnych mnożników. Elastyczny grafik sprawia, że na współpracę z aplikacjami chętnie decydują się studenci i osoby potrzebujące dodatkowego zarobku. Taksówkarze mogą również liczyć na atrakcyjne premie i bonusy.

Jak zacząć pracować?

Do zalet pracy w charakterze taksówkarza popularnych aplikacji należy zaliczyć prosty i szybki proces rekrutacji. Na stronach internetowych Bolta czy Ubera dostępne są aktualne wymagania. W każdym przypadku należy mieć ukończone 18 lat i posiadać ważne prawo jazdy. Kandydat spełniający oczekiwania rejestruje się na stronie i wypełnia odpowiedni formularz. Firmy dają odpowiedź w ciągu 1–2 dni roboczych.

Podejmując się współpracy z Uberem, Boltem czy Free Now, można wybrać dwie formy zatrudnienia – świadczenie usług w ramach własnej działalności gospodarczej lub podpisanie umowy z zaufanym partnerem rozliczeniowym. Druga opcja jest zdecydowanie szybsza i bezpieczniejsza. Partner pomaga przejść przez proces rekrutacji i dba o kwestie związane z rozliczeniami. Jeśli kandydat nie posiada własnego auta, firma może udostępnić mu samochód. Co więcej, dzięki podpisaniu umowy z Avalon Logistics Group możesz współpracować z wieloma firmami jednocześnie!

Czujesz, że praca kierowcy taksówki jest dla Ciebie? Przeczytaj artykuł Rozpoczęcie współpracy jako kierowca Taxi i skontaktuj się z nami!

spodobał ci się ten wpis? udostępnij go ZNAJOMYM

Podobne wpisy

Prosty i intuicyjny proces współpracy z Boltem

Prosty i intuicyjny proces współpracy z Boltem

Prosty i intuicyjny proces współpracy z Boltem: Mobilność stała się kluczowym elementem naszego codziennego życia.
Dowiedz się więcej
Bolt lider rynku usług transportowych

Bolt lider rynku usług transportowych

Bolt lider rynku usług transportowych: W odpowiedzi na te potrzeby, na rynku pojawiło się wiele firm.
Dowiedz się więcej
Glovo dostawa pod drzwi domu

Glovo dostawa pod drzwi domu

Glovo dostawa pod drzwi domu: W dzisiejszym szybkim tempie życia, pełnym obowiązków i braku wolnego czasu
Dowiedz się więcej
Jak zdobyć zezwolenie na pracę w Polsce?

Jak zdobyć zezwolenie na pracę w Polsce?

Dzięki Unii Europejskiej podjęcie pracy za granicą nie jest już takie skomplikowane jak kiedyś. Państwa członkowskie [...]
Dowiedz się więcej
Jak uzyskać licencję taxi dla swojego samochodu?

Jak uzyskać licencję taxi dla swojego samochodu?

Planujesz rozpocząć pracę jako kierowca taxi na swoim samochodzie? Dowiedz się jak uzyskać licencję taxi.
Dowiedz się więcej
Bolt platforma transportowa

Bolt platforma transportowa

Bolt to platforma transportowa, dzięki intuicyjnemu interfejsowi i aplikacji mobilnej, klienci mają możliwość szybkiego [...]
Dowiedz się więcej

Masz pytania lub chciałbyś
porozmawiać o współpracy?

Zadzwoń
+48 514 833 888
Pobierz aplikację Spirit24