Ile zarabia taksówkarz?

Aplikacje świadczące usługi taksówkarskie zrewolucjonizowały rynek przewozowy. Klienci cenią je za możliwość szybkiego składania zamówień oraz atrakcyjne ceny kursów. Zalety Bolt, Uber czy FREE NOW doceniają również pracownicy – w przypadku wielu osób praca w charakterze kierowcy stanowi główne źródło dochodu. Zastanawiasz się, ile może zarobić kierowca taxi? W artykule odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania. Poznaj aktualne stawki i dowiedz się, jakie wymagania trzeba spełniać, aby podjąć się współpracy.

Zarobki kierowcy taxi

Średnie zarobki kierowcy taksówki to ok. 2000–3000 zł miesięcznie. Wysokość wynagrodzenia zależy od wielu czynników. Mówiąc o średniej, trzeba pamiętać, że większość pracowników jeździ mniej niż 20 godzin tygodniowo. Kierowcy, którzy decydują się na „pełen etat”, mogą liczyć na zarobek rzędu 5000 zł miesięcznie. Stawki mogą się też różnić w zależności od wybranej firmy. Sprawdź, jak wygląda praca w Uber, Bolt i FREE NOW!

Zarobki taksówkarzy Uber

Uber należy do najpopularniejszych aplikacji oferujących przejazdy w całej Polsce. Według zgromadzonych przez firmę danych taksówkarz jest w stanie zarobić nawet 40 zł za godzinę. Uber regularnie zachęca pracowników do większej aktywności, proponując im atrakcyjne konkursy, bonusy i premie. Pracownik może na przykład dostać premię tygodniową za realizację określonej liczby kursów. Od kwoty uzyskanej za przejazdy należy odjąć wydatki związane z utrzymaniem pojazdu – ubezpieczeniem, przeglądami i tankowaniem.

Do zarobków taksówkarza trzeba doliczyć napiwki od klientów. Pasażerowie mogą wyrazić swoje zadowolenie z usługi, korzystając z gotówki lub w sposób bezgotówkowy, poprzez aplikację. Napiwek trafia w całości do kierowcy – Uber nie pobiera za niego prowizji.  

Wymagania dla kierowcy Uber

Aby rozpocząć współpracę z Uber, wystarczy mieć:

 • ukończone 20 lat
 • prawo jazdy i minimum rok doświadczenia w prowadzeniu auta
 • badania lekarskie i psychotesty
 • zaświadczenie o niekaralności
 • zdjęcie.

Więcej szczegółów przeczytasz w artykule: Uber zarobki – ile zarabia kierowca Ubera?

Ile zarabia taksówkarz Bolt?

Zarobki na taxi Bolt prezentują się zachęcająco. Estońska firma szybko rozwinęła swoją działalność w Polsce. Godny uwagi jest fakt, że w Łodzi, we Wrocławiu i w Poznaniu nowi kierowcy mają stały przychód gwarantowany. Bolt wprowadza taką formę rozliczenia również w innych miastach. Do wyżej wymienionych niebawem dołączą Warszawa, Kraków, Trójmiasto i Aglomeracja Śląska. Przychód gwarantowany oznacza większą elastyczność godzin pracy i możliwość uzyskania wyższej wypłaty.

Co jeszcze wyróżnia Bolt na tle innych aplikacji? Przede wszystkim możliwość przyjmowania kilku zleceń z rzędu. Oznacza to, że realizując jedno zlecenie, możesz od razu przyjmować drugie. Pracując jako kierowca Bolt, musisz pamiętać o tym, że taksówkarz z niską średnią ocen w aplikacji lub z negatywnymi komentarzami ma mniejsze szanse na realizację kolejnych kursów. Średni przychód kierowcy współpracującego z tą firmą wynosi 40 zł za godzinę.

Kierowca Bolt – wymagania

Jeśli chcesz podjąć się współpracy z Bolt, musisz mieć: 

 • prawo jazdy kategorii B
 • ukończone 18 lat
 • aktualne badania lekarskie oraz psychotesty potwierdzające brak przeciwwskazań do pracy
 • aktualne zaświadczenie o niekaralności
 • zdjęcie do aplikacji.

Więcej szczegółów przeczytasz w artykule: Bolt zarobki – ile zarabia kierowca Bolta?

Ile można zarobić na taxi FREE NOW?

Czas poznać zalety trzeciej popularnej aplikacji przewozowej – FREE NOW. Firma szczyci się tym, że jej kierowcy zarabiają średnio 50 zł netto za godzinę pracy. Podobnie jak w przypadku Uber, aplikacja FREE NOW umożliwia korzystanie z atrakcyjnego systemu premiowego. Suma bonusów może sięgać równowartości zarobku z przejazdów. Najniższa wartość premii tygodniowej to 450 zł.

FREE NOW może również poszczycić się najniższą prowizją wśród aplikacji mobilnych – 20% netto. Rozpoznawalność firmy na świecie sprawia, że kierowcy często obsługują kursy z lotniska. Marka współpracuje ponadto z wieloma prestiżowymi hotelami i restauracjami w Polsce.

Wymagania dla kierowcy FREE NOW

Aby zostać kierowcą FREE NOW, trzeba mieć:

 • ukończone 18 lat
 • ważne prawo jazdy
 • zaświadczenie o niekaralności
 • aktualne badania lekarskie oraz psychotesty.

Jeśli interesuje Cię praca dla FREE NOW i masz zamiar jeździć własnym samochodem, musisz przystosować go do wymagań taksówkarskich. Niezbędny będzie więc zakup taksometru oraz lampy taxi. Pojazd musi też posiadać ważne przeglądy. Firma zwraca także uwagę na wiek auta. Wymagania są następujące: 

 • segment C (zadbane, max. 15-letnie)
 • segment B „kombi” (max. 10-letnie)
 • segment B „nie-kombi”, tylko najnowszy model (max. 5-letnie).

Więcej szczegółów przeczytasz w artykule: FREE NOW zarobki – ile zarabia kierowca FREE NOW?

Umowa z partnerem rozliczeniowym

Najłatwiejszym sposobem na podjęcie pracy w charakterze kierowcy taksówki jest podpisanie umowy z zaufanym partnerem flotowym. Aby zostać taksówkarzem, nie musisz zakładać własnej działalności – wystarczy, że skontaktujesz się z nami! Pracownicy Avalon Logistics Group przeprowadzą Cię przez proces rekrutacji i pomogą Ci wybrać najkorzystniejszą opcję. Jako partner rozliczeniowy Bolt, Uber i FREE NOW zajmiemy się formalnościami i rozliczymy Twoje przychody. Ponadto dysponujemy nowoczesną flotą samochodów – jeśli nie posiadasz własnego auta, będziesz mógł skorzystać z naszych pojazdów. 

spodobał ci się ten wpis? udostępnij go ZNAJOMYM

Podobne wpisy

Prosty i intuicyjny proces współpracy z Boltem

Prosty i intuicyjny proces współpracy z Boltem

Prosty i intuicyjny proces współpracy z Boltem: Mobilność stała się kluczowym elementem naszego codziennego życia.
Dowiedz się więcej
Bolt lider rynku usług transportowych

Bolt lider rynku usług transportowych

Bolt lider rynku usług transportowych: W odpowiedzi na te potrzeby, na rynku pojawiło się wiele firm.
Dowiedz się więcej
Glovo dostawa pod drzwi domu

Glovo dostawa pod drzwi domu

Glovo dostawa pod drzwi domu: W dzisiejszym szybkim tempie życia, pełnym obowiązków i braku wolnego czasu
Dowiedz się więcej
Jak zdobyć zezwolenie na pracę w Polsce?

Jak zdobyć zezwolenie na pracę w Polsce?

Dzięki Unii Europejskiej podjęcie pracy za granicą nie jest już takie skomplikowane jak kiedyś. Państwa członkowskie [...]
Dowiedz się więcej
Jak uzyskać licencję taxi dla swojego samochodu?

Jak uzyskać licencję taxi dla swojego samochodu?

Planujesz rozpocząć pracę jako kierowca taxi na swoim samochodzie? Dowiedz się jak uzyskać licencję taxi.
Dowiedz się więcej
Bolt platforma transportowa

Bolt platforma transportowa

Bolt to platforma transportowa, dzięki intuicyjnemu interfejsowi i aplikacji mobilnej, klienci mają możliwość szybkiego [...]
Dowiedz się więcej

Masz pytania lub chciałbyś
porozmawiać o współpracy?

Zadzwoń
+48 514 833 888
Pobierz aplikację Spirit24