Zastanawiasz się nad pracą w charakterze kierowcy, ale nie wiesz, ile będziesz mógł zarobić? Podoba Ci się elastyczny system pracy w firmie Bolt? Z artykułu dowiesz się, ile może zarobić kierowca Bolta i od czego zależy wysokość wynagrodzenia. Poznasz również prosty sposób na usprawnienie swojej współpracy.
Czym jest Bolt?
Bolt to jedna z najpopularniejszych aplikacji świadczących usługi kurierskie i przewozowe w kraju. Ze względu na duże zainteresowanie ze strony klientów zapotrzebowanie na kierowców ciągle rośnie. Wzrost liczby klientów można zauważyć nie tylko w dużych miastach. Z aplikacji chętnie korzystają także mieszkańcy mniejszych miast czy nawet małych miejscowości. Co ciekawe, praca w Bolt możliwa jest bez wyłączności. Oznacza to, że nic nie stoi na przeszkodzie, byś pracował dla paru firm równocześnie i tym samym zarabiał więcej. Potrzebujesz dodatkowych informacji? Przeczytaj nasz artykuł Jak zostać kierowcą Ubera / Bolta / FREE NOW?
Jak zacząć pracę jako kierowca Bolta?
Rozpoczęcie współpracy jest niezwykle proste. Aby zgłosić się do pracy w charakterze kierowcy, wystarczy zarejestrować się na naszej stronie i wypełnić odpowiedni formularz. Formalności można dopełnić online lub odwiedzając nasze biuro. Aplikacja wymaga od kandydatów ukończonych 18 lat i minimum roku doświadczenia w prowadzeniu pojazdu. Konieczne jest również przedstawienie ważnego prawa jazdy kategorii B oraz badań lekarskich i psychotestów potwierdzających zdolność do pracy. Jeśli masz zamiar jeździć własnym autem, musi być ono w dobrym stanie technicznym i stosunkowo nowe.
Od czego zależą zarobki kierowcy Bolta?
Wysokość zarobków kierowcy Bolta zależy przede wszystkim od liczby przepracowanych godzin. Zaletą tego rodzaju pracy jest elastyczność grafiku. Kierowca pracujący w pełnym wymiarze godzin (czyli średnio po 8 godzin dziennie) jest w stanie zarobić od 5000 do 8000 złotych miesięcznie. Oczywiście mowa tu o średniej, co oznacza, że wiele osób odbiera niższe i wyższe wynagrodzenia. Jeśli masz zamiar traktować pracę kierowcy jako dodatkowe źródło dochodu, przygotuj się na zarobki rzędu 2000 złotych.
Na wysokość zarobków wpływają również inne czynniki. Niebagatelne znaczenie mają miasto pracy oraz pora dnia, w której oferujesz swoje usługi. Najlepsze perspektywy czekają na kierowców w dużych miastach. Jeżdżąc po Warszawie, Gdańsku czy Krakowie, masz możliwość podwożenia dużej liczby turystów czy studentów. W niewielkich miejscowościach liczba klientów jest odpowiednio mniejsza, co nie oznacza, że nie da się tam zarobić. Przygotowując swój grafik, zwróć też uwagę na to, w jakich godzinach jeździsz. Najwięcej osób potrzebuje podwózki rano, po południu i późnym wieczorem. Pamiętaj również o wybraniu odpowiedniego miejsca postoju. Czekając blisko dworca kolejowego, centrum miasta czy centrów biurowych, zwiększasz swoje szanse na przewiezienie większej liczby klientów.
Od czego jeszcze zależą zarobki kierowcy? Od ocen pasażerów! Osoba z niską średnią ocen w aplikacji lub z negatywnymi komentarzami ma o wiele mniejsze szanse na kolejne zlecenia. Praca w charakterze kierowcy często wymaga cierpliwości i wyrozumiałości. Najlepsi w swoim fachu wiedzą, jak zachęcić pasażerów do wystawiania pozytywnych opinii. Tacy kierowcy zarabiają nawet ok. 12000 złotych miesięcznie!
Umowa z Avalon Logistics Group
Wiadomo już, że kierowca Bolta może zarobić naprawdę dużo, co oznacza, że rozliczenia mogą być skomplikowane. Na szczęście istnieje rozwiązanie, dzięki któremu nie będziesz musiał martwić się o formalności. Podpisanie umowy z Avalon Logistics Group zagwarantuje Ci bezproblemową współpracę z najpopularniejszymi aplikacjami transportowymi w kraju. Jako partner rozliczeniowy aplikacji typu Bolt przeprowadzimy Cię przez proces rekrutacyjny i zajmiemy się Twoją księgowością. Skontaktujesz się z nami telefonicznie lub wypełniając formularz kontaktowy. Nasi pracownicy szybko odpowiedzą na Twoje zgłoszenie i przygotują odpowiednią umowę, którą będziesz mógł podpisać elektronicznie. Współpraca z Avalon Logistics Group nie wymaga zakładania własnej działalności gospodarczej. Więcej o charakterze naszej firmy przeczytasz w artykule Czym jest Partner Rozliczeniowy?