Praca dla studenta – jak zarabiać? Jakie zawody?

Rosnące koszty utrzymania w mieście sprawiają, że coraz więcej studentów musi łączyć zajęcia na uczelni z pracą zarobkową. Młode osoby zatrudniają się zazwyczaj w gastronomii, sprzedaży lub w kurierce – wszędzie tam, gdzie pojawia się możliwość pracy z elastycznym grafikiem. Wiele firm poszukuje obecnie pracowników ze statusem studenta lub ucznia. Jak wybrać najlepsze oferty? Jakie są zalety poszczególnych zawodów?

Jak zarabiać na studiach? Najlepsze sposoby

Pod pewnymi względami najprościej mają studenci studiów zaocznych lub wieczorowych. Dyspozycyjność w dzień jest dużym atutem np. w branży gastronomicznej. Studenci zaoczni aktywnie szukają również różnych prac biurowych. Wiele korporacji oferuje obecnie możliwość pracy zdalnej. Jej głównymi atutami są oszczędzanie czasu przeznaczanego zwykle na dojazdy oraz elastyczne godziny pracy.

Praca na studiach dziennych bywa z kolei nie lada wyzwaniem. Powinna być elastyczna – wymiar godzin i harmonogram muszą być dopasowane do planu zajęć na uczelni. Nie wszystkie zawody spełniają te warunki. W przypadku niektórych osób kluczowe są względy komunikacyjne – zajęcia mogą odbywać się w różnych częściach miasta. Dojazd z pracy na uczelnię nie powinien zajmować dużo czasu.

Zawody dla studentów – kurierka rowerowa

Praca kuriera rowerowego cieszy się wśród studentów ogromną popularnością z racji tego, że do jej podjęcia nie trzeba mieć doświadczenia ani wysokich kwalifikacji. Wystarczą umiejętność jeżdżenia na rowerze i telefon z dostępem do Internetu. Wiele osób posiada własny rower, którym na co dzień porusza się po mieście. Student może wybrać godziny, w których chce pracować – poranne, popołudniowe lub wieczorne. Niektórzy decydują się na pracę tylko w weekendy.

Dostarczanie paczek to świetna okazja do poznania topografii miasta i nawiązania nowych znajomości. Regularna jazda na rowerze to również doskonały sposób na poprawę kondycji. Kurierka rozwiązuje także problem dojazdów – po zakończeniu swojej zmiany student może udać się na zajęcia środkiem transportu, z którego korzysta podczas pracy.

Zarobki kuriera rowerowego

Kolejną ważną kwestią są zarobki. Są one uzależnione przede wszystkim od tego, ile czasu tygodniowo jest się w stanie poświecić na jazdę. Większość aplikacji kurierskich oferuje system wypłaty tygodniowej, co daje gwarancję stałego przypływu gotówki. Kurier może również liczyć na atrakcyjne bonusy, np. za dostarczenie odpowiedniej liczby paczek w określonym czasie. Aby rozpocząć pracę w charakterze kuriera rowerowego, wystarczy wybrać jedną z najpopularniejszych firm, wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie i obejrzeć krótki film instruktażowy. Firma szybko zapewnia pracownikowi niezbędne wyposażenie. Pierwsze pieniądze można zarobić już po paru dniach od zgłoszenia!

Dostawca jedzenia czy kierowca taxi? Jaka praca dla studenta?

Zawodem zbliżonym do kurierki rowerowej jest praca w charakterze dostawcy jedzenia. Osoby, które nie czują się pewnie na rowerze, mogą skorzystać z możliwości wynajmu samochodu lub skutera. Największe firmy oferują dostawcy stałą stawkę godzinową oraz liczne dodatki. Dużą zaletą tego rodzaju pracy jest to, że doręczyciele jedzenia często dostają napiwki. Uprzejmość i otwartość mogą więc zagwarantować Ci naprawdę wysokie zarobki, nawet jeśli nie jesteś w stanie przepracować dużej liczby godzin.

Osoby posiadające prawo jazdy mogą rozważyć pracę w charakterze kierowcy taxi. Jej głównym atutem, oprócz elastycznego grafiku, jest możliwość podnoszenia swoich kompetencji. W dużych miastach klientami często są obcojęzyczni turyści, dzięki czemu kierowca może angażować się w ciekawe rozmowy i szkolić umiejętności językowe w praktyce. Często jeżdżący student dobrze poznaje miasto i doskonale orientuje się w jego najważniejszych punktach. Ponadto taksówkarz ma możliwość zarobienia wyjątkowo atrakcyjnych kwot, do których wliczają się bonusy i prowizje od przejazdów. Jeśli kierowca zbierze wystarczająco dużo pozytywnych opinii, aplikacje takie jak Bolt czy Uber automatycznie przypisują go do zamówień składanych w okolicy. Wsiadając za kółko w odpowiednich godzinach lub w weekendy, zyskuje się szansę na zwiększenie swoich zarobków. 

Potrzebujesz szczegółowych informacji? Przeczytaj nasz artykuł Uber, Bolt czy Free Now – który wybrać? A może wszystkie opcje?

Praca na studiach z Avalon Logistics Group

Jesteś studentem i nie wiesz, który z wyżej wymienionych zawodów będzie dla Ciebie odpowiedni? A może obawiasz się formalności związanych z rozpoczęciem pracy? Skontaktuj się z nami!

Dzięki podpisaniu umowy z Avalon Logistics Group będziesz mógł skoncentrować się wyłącznie na zarabianiu. Nasi doradcy wynegocjują dla Ciebie najlepsze warunki umowy oraz zajmą się całą dokumentacją i księgowością. Współpraca z partnerem rozliczeniowym umożliwi Ci również pracę dla kilku firm równocześnie, dzięki czemu zmaksymalizujesz swoje zyski. Zainteresowany? Wypełnij znajdujący się na naszej stronie formularz kontaktowy i zacznij zarabiać jako student!

spodobał ci się ten wpis? udostępnij go ZNAJOMYM

Podobne wpisy

Prosty i intuicyjny proces współpracy z Boltem

Prosty i intuicyjny proces współpracy z Boltem

Prosty i intuicyjny proces współpracy z Boltem: Mobilność stała się kluczowym elementem naszego codziennego życia.
Dowiedz się więcej
Bolt lider rynku usług transportowych

Bolt lider rynku usług transportowych

Bolt lider rynku usług transportowych: W odpowiedzi na te potrzeby, na rynku pojawiło się wiele firm.
Dowiedz się więcej
Glovo dostawa pod drzwi domu

Glovo dostawa pod drzwi domu

Glovo dostawa pod drzwi domu: W dzisiejszym szybkim tempie życia, pełnym obowiązków i braku wolnego czasu
Dowiedz się więcej
Jak zdobyć zezwolenie na pracę w Polsce?

Jak zdobyć zezwolenie na pracę w Polsce?

Dzięki Unii Europejskiej podjęcie pracy za granicą nie jest już takie skomplikowane jak kiedyś. Państwa członkowskie [...]
Dowiedz się więcej
Jak uzyskać licencję taxi dla swojego samochodu?

Jak uzyskać licencję taxi dla swojego samochodu?

Planujesz rozpocząć pracę jako kierowca taxi na swoim samochodzie? Dowiedz się jak uzyskać licencję taxi.
Dowiedz się więcej
Bolt platforma transportowa

Bolt platforma transportowa

Bolt to platforma transportowa, dzięki intuicyjnemu interfejsowi i aplikacji mobilnej, klienci mają możliwość szybkiego [...]
Dowiedz się więcej

Masz pytania lub chciałbyś
porozmawiać o współpracy?

Zadzwoń
+48 514 833 888
Pobierz aplikację Spirit24