Najpopularniejsze aplikacje taxi w Polsce

Aplikacje, poprzez które zamawiane są usługi taksówkarskie, pozwalają na szybkie i wygodne przejazdy w wielu miastach w Polsce. Ich niepodważalne zalety to niskie ceny i bezpośredni kontakt z kierowcą. Aplikacja jest udogodnieniem również dla pracownika – praca w charakterze kierowcy nigdy nie była tak opłacalna! Przeczytaj artykuł i poznaj najpopularniejsze aplikacje dla taksówkarzy w Polsce.

Najpopularniejsza aplikacja dla taksówkarzy – Uber

Liderem zestawienia jest Uber – pierwsza platforma umożliwiająca zamawianie kursów bez kontaktu telefonicznego. Amerykańska firma działa na rynku już od ponad 14 lat i to właśnie ona udowodniła, że zlecanie przejazdów przez aplikację w telefonie ma olbrzymi potencjał. Uber do dziś cieszy się niesłabnącą popularnością – usługi firmy są dostępne w ponad 10 000 miast na całym świecie.  

Kluczem do sukcesu firmy okazały się przyjazny użytkownikowi interfejs i jasne zasady działania. Wystarczy pobrać specjalną aplikację (lub zalogować się na stronie internetowej). W celu zamówienia kursu trzeba podać miejsce startowe i docelowe. W aplikacji wyświetlane są wówczas pojazdy, które znajdują się w okolicy i mogą zrealizować przejazd. Do popularności Ubera przyczynia się również szybki i nieskomplikowany proces rekrutacyjny. Dziś kierowcą taksówki może zostać niemal każdy! 

Alternatywna aplikacja – taksówki Bolt

Największą konkurencją dla Ubera jest Bolt, estońska firma działająca na zasadzie pośrednictwa między kierowcami a klientami. Użytkownicy Bolta również pobierają odpowiednią aplikację i rejestrują się w systemie, by zarezerwować przejazd na wybranej trasie. Zamówienie kursu przebiega na tej samej zasadzie co w Uberze. Po podaniu miejsca początkowego i docelowego w aplikacji wyświetlana jest lista dostępnych możliwości.

Użytkownicy Bolta chwalą firmę przede wszystkim za przejrzyste kalkulowanie kosztu przejazdu – cena jest znana jeszcze przed rozpoczęciem kursu. Aplikacja bierze pod uwagę długość najkrótszej trasy prowadzącej z miejsca odbioru pasażera do adresu docelowego, a wynik podawany jest na podstawie danych o natężeniu ruchu drogowego i zaplanowanej przez klienta liczby przystanków. Bolt działa w ok. 30 miastach w Polsce, co czyni go drugą najpopularniejszą aplikacją w kraju.  

Najpopularniejsze aplikacje taxi – Free Now

Free Now powstało nieco później niż Uber i Bolt. Na początku działalności firma próbowała wyróżnić się na tle konkurentów, proponując współpracę kierowcom posiadającym licencję taksówkarską. Dziś wszyscy kierowcy wożący pasażerów w Polsce muszą mieć takie uprawnienia, dlatego Free Now musiało znaleźć inny sposób na wzbudzenie zainteresowania klientów. Na korzyść tej firmy przemawia przede wszystkim wysoka jakość aut.

Do zamawiania przewozów z Free Now konieczne jest utworzenie konta na stronie lub w aplikacji. Rejestrację można przeprowadzić z wykorzystaniem maila, telefonu lub konta na Facebooku. W celu zamówienia przejazdu należy wpisać miejsce startu oraz miejsce docelowe. Aplikacja kalkuluje trasę oraz pokazuje dostępne pojazdy i przybliżoną cenę przejazdu. Za usługę można zapłacić podpiętą do rachunku kartą płatniczą, Portfelem Google lub poprzez Apple Pay.

Taxi aplikacje – korzyści dla kierowcy

Aplikacje dla taksówkarzy oferują korzyści nie tylko dla pasażerów, ale również dla kierowców. Największymi zaletami podjęcia współpracy z Uberem, Boltem czy Free Now są nienormowane godziny pracy i jasne zasady rozliczeń. Kierowca sam ustala grafik i pracuje tyle, ile chce. Wysokość wypłaty zależy od liczby przepracowanych godzin oraz aktualnych mnożników. Elastyczny grafik sprawia, że na współpracę z aplikacjami chętnie decydują się studenci i osoby potrzebujące dodatkowego zarobku. Taksówkarze mogą również liczyć na atrakcyjne premie i bonusy.

Jak zacząć pracować?

Do zalet pracy w charakterze taksówkarza popularnych aplikacji należy zaliczyć prosty i szybki proces rekrutacji. Na stronach internetowych Bolta czy Ubera dostępne są aktualne wymagania. W każdym przypadku należy mieć ukończone 18 lat i posiadać ważne prawo jazdy. Kandydat spełniający oczekiwania rejestruje się na stronie i wypełnia odpowiedni formularz. Firmy dają odpowiedź w ciągu 1–2 dni roboczych.

Podejmując się współpracy z Uberem, Boltem czy Free Now, można wybrać dwie formy zatrudnienia – świadczenie usług w ramach własnej działalności gospodarczej lub podpisanie umowy z zaufanym partnerem rozliczeniowym. Druga opcja jest zdecydowanie szybsza i bezpieczniejsza. Partner pomaga przejść przez proces rekrutacji i dba o kwestie związane z rozliczeniami. Jeśli kandydat nie posiada własnego auta, firma może udostępnić mu samochód. Co więcej, dzięki podpisaniu umowy z Avalon Logistics Group możesz współpracować z wieloma firmami jednocześnie!

Czujesz, że praca kierowcy taksówki jest dla Ciebie? Przeczytaj artykuł Rozpoczęcie współpracy jako kierowca Taxi i skontaktuj się z nami!

spodobał ci się ten wpis? udostępnij go ZNAJOMYM

Podobne wpisy

Bolt praca dla kierowcy

Bolt praca dla kierowcy

Bolt praca dla kierowcy: Zarówno w mieście, jak i na wsi, ludzie potrzebują wygodnych, bezpiecznych i niezawodnych środków [...]
Dowiedz się więcej
Bolt działalność w branży dostaw

Bolt działalność w branży dostaw

Bolt działalność w branży dostaw: Zarówno klienci indywidualni, jak i przedsiębiorstwa zależą od szybkiego transportu i [...]
Dowiedz się więcej
Bolt praca dla kierowców

Bolt praca dla kierowców

Bolt praca dla kierowców: Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wykorzystać swoje umiejętności kierowcy na całkowicie nowym [...]
Dowiedz się więcej
Jak działa Glovo z punktu widzenia zamawiającego

Jak działa Glovo z punktu widzenia zamawiającego

Jak działa Glovo z punktu widzenia zamawiającego: W dzisiejszym zabieganym świecie, w którym czas staje się coraz [...]
Dowiedz się więcej
Najpopularniejsze aplikacje taxi w Polsce

Najpopularniejsze aplikacje taxi w Polsce

Praca w charakterze kierowcy nigdy nie była tak opłacalna! Przeczytaj artykuł i poznaj najpopularniejsze aplikacje dla [...]
Dowiedz się więcej
Czym jest Partner Rozliczeniowy?

Czym jest Partner Rozliczeniowy?

Pracę dla aplikacji kurierskich można rozpocząć na dwa sposoby, można założyć własną działalność gospodarczą i [...]
Dowiedz się więcej

Masz pytania lub chciałbyś
porozmawiać o współpracy?

Zadzwoń
+48 514 833 888
Pobierz aplikację Spirit24