Baza wiedzy

Szukasz stałej pracy z jasnymi warunkami rozliczeń lub dorywczego zajęcia z elastycznym grafikiem? Dobrze trafiłeś, ponieważ z tego artykułu dowiesz się, na czym polega praca kuriera i ile zarabia się w Glovo w 2022 roku.
czytaj więcej

Jaki wybrać taksometr do taksówki?

Praca w charakterze kierowcy taksówki stała się w ostatnich latach bardzo popularna. Wszystko za sprawą intuicyjnych aplikacji, dzięki którym klienci mogą zamawiać przejazdy bezpośrednio u taksówkarza, bez pośrednictwa centrali. Do zalet tego typu pracy należy możliwość jazdy własnym autem. Warto jednak wiedzieć, że samochód taxi musi mieć odpowiednie wyposażenie – w tym smartfon z aplikacją mobilną kierowcy lub taksometr. Jakie są rodzaje tych urządzeń? Sprawdź, jaki taksometr wybrać!

czytaj więcej

Badania psychotechniczne – na czym polegają i jak wyglądają?

Badania psychotechniczne, czyli tzw. psychotesty, oceniają sprawność psychiczną oraz zdolność do wykonywania pracy związanej z obsługą maszyn i kierowaniem pojazdami. Są obowiązkowe dla kierowców, którzy chcą jeździć zawodowo, bez względu na kategorię prawa jazdy. Co warto wiedzieć na ich temat? Na czym polegają i jak wyglądają?

czytaj więcej

Czy dziecko w taksówce musi być w foteliku?

Każdy rodzic wie, jak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie dziecka podczas jazdy autem. Dopasowany fotelik samochodowy to często jeden z pierwszych zakupów dla malucha. Mogą się jednak zdarzyć sytuacje, w których konieczny będzie pilny przejazd taksówką bez odpowiedniego siedziska. Czy dziecko w taksówce musi być w foteliku? To pytanie zadają sobie nie tylko rodzice, ale także kierowcy świadczący usługi przewozowe. Z artykułu dowiesz się, co mówi na ten temat prawo.

czytaj więcej

Licencja transportowa – czym jest, ile kosztuje i jak ją wyrobić?

Licencja transportowa ma zapewniać bezpieczeństwo na drogach innym kierowcom, a także osobom, które korzystają z usług firm przewozowych. Zdobycie jej wiąże się z koniecznością spełnienia licznych wymogów formalnych i poniesienia dużych kosztów. Czym dokładnie jest licencja transportowa? Kiedy jest potrzebna? Ile kosztuje? Zapraszamy do lektury!

czytaj więcej