Baza wiedzy

Czy dziecko w taksówce musi być w foteliku?

Każdy rodzic wie, jak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie dziecka podczas jazdy autem. Dopasowany fotelik samochodowy to często jeden z pierwszych zakupów dla malucha. Mogą się jednak zdarzyć sytuacje, w których konieczny będzie pilny przejazd taksówką bez odpowiedniego siedziska. Czy dziecko w taksówce musi być w foteliku? To pytanie zadają sobie nie tylko rodzice, ale także kierowcy świadczący usługi przewozowe. Z artykułu dowiesz się, co mówi na ten temat prawo.

czytaj więcej

Licencja transportowa – czym jest, ile kosztuje i jak ją wyrobić?

Licencja transportowa ma zapewniać bezpieczeństwo na drogach innym kierowcom, a także osobom, które korzystają z usług firm przewozowych. Zdobycie jej wiąże się z koniecznością spełnienia licznych wymogów formalnych i poniesienia dużych kosztów. Czym dokładnie jest licencja transportowa? Kiedy jest potrzebna? Ile kosztuje? Zapraszamy do lektury!

czytaj więcej

Jaka praca dla obcokrajowców?

Każdy obcokrajowiec może znaleźć pracę w Polsce. Jest zapotrzebowanie zarówno na szeregowych pracowników, jak i średnio oraz wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Część osób może rozpocząć pracę od razu, część musi uzyskać pozwolenie na pracę w Polsce.

czytaj więcej