Baza wiedzy

Aplikacje flotowe - korzyści dla kierowców

Aplikacje flotowe - korzyści dla kierowców: w dzisiejszych czasach korzystanie z usług taksówkarskich stało się łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Dzięki nowoczesnym aplikacjom, jak Uber, Bolt czy Free Now, zamówienie pojazdu stało się nie tylko prostsze, ale też bardziej wygodne i szybsze.

czytaj więcej

Jaki wybrać taksometr do taksówki?

Praca w charakterze kierowcy taksówki stała się w ostatnich latach bardzo popularna. Wszystko za sprawą intuicyjnych aplikacji, dzięki którym klienci mogą zamawiać przejazdy bezpośrednio u taksówkarza, bez pośrednictwa centrali. Do zalet tego typu pracy należy możliwość jazdy własnym autem. Warto jednak wiedzieć, że samochód taxi musi mieć odpowiednie wyposażenie – w tym smartfon z aplikacją mobilną kierowcy lub taksometr. Jakie są rodzaje tych urządzeń? Sprawdź, jaki taksometr wybrać!

czytaj więcej

Badania psychotechniczne – na czym polegają i jak wyglądają?

Badania psychotechniczne, czyli tzw. psychotesty, oceniają sprawność psychiczną oraz zdolność do wykonywania pracy związanej z obsługą maszyn i kierowaniem pojazdami. Są obowiązkowe dla kierowców, którzy chcą jeździć zawodowo, bez względu na kategorię prawa jazdy. Co warto wiedzieć na ich temat? Na czym polegają i jak wyglądają?

czytaj więcej